< sekcia Slovensko

Poslanec ĽSNS zomrel pri autonehode

Na archívnej snímke Ondrej Binder Foto: TASR - Pavel Neubauer

Dopravná nehoda sa stala za Banskou Štiavnicou.

Bratislava 13. mája (Teraz.sk) - Pri dopravnej nehode, ktorá sa stala dnes predpoludním medzi Banskou Štiavnicou a Banskou Belou, zahynul poslanec NR SR za stranu Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Ondrej Binder. Informáciu TASR potvrdil poslanec NR SR (ĽSNS) a riaditeľ Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja Milan Uhrík. Čo bolo príčinou dopravnej nehody, nevedel zatiaľ ani on sám.

"Dopravná nehoda sa stala krátko po 10.00 h na ceste I/51 v smere z Banskej Belej na Banskú Štiavnicu. Vodič Škody Octavia, 46-ročný Ondrej, po prejdení miernej pravotočivej zákruty prešiel do protismeru a bočnou stranou vozidla narazil do zvodidiel," reagovala pre TASR banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová.

Poslancovo auto sa nevyhlo kolízii s protiidúcim vozidlom Seat Leon. Privolaní záchranári sa pokúšali o jeho resuscitáciu, ale neúspešne. Podľa Petrovičovej požitie alkoholu u vodiča Seata Leon polícia nezistila, v prípade zosnulého vodiča nariadili súdnu pitvu. Na miesto prišiel aj znalec z odboru cestnej dopravy. Nehoda je v štádiu vyšetrovania. Predbežná škoda na oboch autách sa pohybuje okolo 5000 eur.

O tragickom úmrtí poslanca Bindera ako prvý informoval portál tvnoviny.sk. Podľa jeho informácií mal poslanec so svojím autom naraziť do zvodidiel, pravdepodobnou príčinou bol údajne epileptický záchvat.Binder bol v banskoštiavnickom regióne známy svojou angažovanosťou v občianskom združení Ranč nádej. Každoročne organizoval na Ranči nádej vo Svätom Antone Memoriál Michala Buzalku, ktorý pozostával z viacerých podujatí počas celého roka. Podľa jeho webovej stránky už túto sobotu (14.5.) pozýval ľudí na 14. ročník otvorenia sezóny Ranč nádej.

Vlani združenie pri príležitosti 130. výročia narodenia rodáka zo Svätého Antona a biskupa M. Buzalku vybudovalo v obci kaplnku Sedembolestnej Panny Márie. Spolu s ďalšími veriacimi Binder v minulosti niekoľkokrát absolvoval pešiu púť "V šľapajach biskupa Michala Buzalku" zo Svätého Antona do Starých Hôr.

Profil Ondreja Bindera

Ondrej Binder sa narodil 11. apríla 1970 v Banskej Štiavnici. Stredoškolské vzdelanie so špecializáciou na stolárstvo a drevárstvo nadobudol na Strednom odbornom učilišti drevárskom vo Zvolene. Pôsobil ako konateľ stavebno-stolárskej firmy Binder, s.r.o.

Od roku 1991 podporoval množstvo verejných, kultúrnych a športových aktivít v obci Svätý Anton, neskôr aj na úrovni okresu Banská Štiavnica. Pričinil sa o vznik viacerých občianskych združení, ktoré svojou činnosťou podporujú zdravý životný štýl detí a mládeže. Za najvýznamnejšie možno považovať iniciovanie vzniku Komisie športu a mládeže Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), ktorej členmi sú poslanci regionálneho parlamentu BBSK.

V roku 1994 vstúpil do politiky ako člen Kresťanskodemokratického hnutia (KDH). V rokoch 1994 - 2002 bol poslancom obecného zastupiteľstva v obci Svätý Anton a v rokoch 1998 - 2000 zastával post zástupcu starostu tejto obce. Ako poslanec regionálneho parlamentu BBSK za okres Banská Štiavnica pôsobil v rokoch 2005 - 2008.

V parlamentných voľbách 5. marca 2016 kandidoval za Kotlebovu Ľudovú stranu Naše Slovensko (ĽS NS) s číslom sedem. Pôsobil vo Výbore Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) pre kultúru a médiá.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.