Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Brankár Francúzska Cristobal Huet (vpravo) dostáva gól v zápase A-skupiny MS v hokeji Francúzsko - Nemecko v Prahe, 2. mája 2015. Foto: TASR/AP

Zápas v pražskej O2 aréne priniesol najmä v prvej polovici defenzívne poňatie, ktoré víťazný kolektív ´nastolil´ po strelení prvého gólu.

Praha 2. mája (TASR) - Nemeckí hokejisti vyhrali vo svojom prvom zápase v A-skupine MS nad Francúzskom 2:1. Zápas v pražskej O2 aréne priniesol najmä v prvej polovici defenzívne poňatie, ktoré víťazný kolektív "nastolil" po strelení prvého gólu.

Nemci nastúpia v nedeľu o 16.15 proti Kanade, Francúzi sa o 20.15 stretnú so Švajčiarmi.

Od začiatku sa hral prísne štrukturálny hokej a disciplínu na ľade Nemci nastolili ešte viac po strelení gólu. Predtým i chvíľu potom boli v ofenzíve nebezpečnejší. Francúzi sa postupom času vyslobodili z tvrdého hokejového útlaku, vytvorili si aj šance, ale veľa hokejovej krásy nepriniesla ani druhá tretina. Až v tretej atmosféra na ľade zhustla, Francúzi miestami súpera pritlačili a podarilo sa im vyrovnať. Lenže 73 sekúnd pred koncom riadneho času sa previnili a Nemci po 13 sekundách presilovku využili na gól, ktorý znamenal na jednej strane tri body, na druhej nulu.

A-skupina:

Francúzsko - Nemecko 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
51. Fleury (S. Da Costa) - 13. Wolf (Rieder, Hager), 59. Reimer (Hager). Vylúčení: 5:2 na 2 min., navyše: Hager 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 14.903 divákov.

Francúzsko: Huet - Manavian, Auvitu, Besch, Hecquefeuille, Janil, Chakiachvili, Dieude-Fauvel - S. Da Costa, Roussel, Desrosiers - Meunier, S. Treille, Bertrand - Fleury, Guttig, T. Da Costa - Y. Treille, Claireaux, Lamperier

Nemecko: Endras - Krueger, Müller, Kohl, Goc, Daschner, Koppchen, Krupp - Rieder, Wolf, Hager - Reimer, Ehliz, Pietta - Hospelt, Oppenheimer, Plachta - Kink, Seidenberg, Ullmann

Hlasy (zdroj: DPA):

Patrick Reimer, Nemecko: "Prirodzene, že nám zo srdca spadol veľký kameň. Ten gól v závere má mimoriadnu dôležitosť, lebo my dobre vieme, o čo v tomto zápase išlo."

Cristobal Huet, Francúzsko: "Je to frustrujúce. Podarilo sa nám dostať sa do zápasu a vyrovnať. Mužstvo na to vynaložilo množstvo úsilia a napokon sme ale prehrali gólom v poslednej minúte."

Ďalšie sobotňajšie výsledky

A-skupina /Praha/
12.15 Švajčiarsko - Rakúsko po predĺžení a nájazdovom rozstrele (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0, 0:1)
20.15 Lotyšsko - ČR 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)