TASR, 9. januára 2016 23:30

V sobotňajšom šlágri 19. kola Serie A na pôde AS Rím zachránil svojmu tímu zisk bodu.

Futbalista AC Miláno Slovák Juraj Kucka (vľavo) a hráč AS Rím Radja Nainggolan v sobotňajšom šlágri 19. kola Serie A na pôde AS Rím, 9. januára 2016. Foto: TASR/AP
Rím 9. Januára (TASR) – Slovenský futbalista Juraj Kucka si otvoril gólový účet v drese AC Miláno. V sobotňajšom šlágri 19. kola Serie A na pôde AS Rím zachránil svojmu tímu zisk bodu, keď v 50. minúte hlavičkou vyrovnal na konečných 1:1. V najvyššej súťaži na Apeninskom polostrove sa reprezentačný stredopoliar naposledy tešil z gólu ešte vlani 23. mája ako hráč FJ Janov v zápase proti Interu Miláno (3:2).

Kucka sa najskôr v sobotňajšom stretnutí zapísal do štatistík pred uplynutím polhodiny hry, keď videl žltú kartu. To však už hostia prehrávali 0:1, v 4. minúte otvoril skóre po štandardnej situácii Antonio Rudiger. "Rossoneri" sa napokon dočkali vyrovnania po zmene strán, Kucka si ideálne nabehol na center Keisukeho Hondu sprava a hlavou pri zadnej tyči poslal loptu do siete.

Druhá Fiorentina podľahla Laziu Rím 1:3. Gólovú prestrelku videli diváci v nadstavenom čase, keď tím z hlavného mesta prekonal brankára hneď dvakrát a domáci korigovali výsledok zásluhou Argentínčana Roncagliu.

Futbalista AC Miláno Slovák Juraj Kucka (vľavo) sa teší so spoluhráčom Carlosom Baccaom po strelení svojho premiérového gólu v drese AC Miláno v sobotňajšom šlágri 19. kola Serie A na pôde AS Rím, 9. januára 2016. Foto: TASR/AP

.

Futbalista AC Miláno Slovák Juraj Kucka (vľavo) sa teší so svojimi spoluhráčmi po strelení svojho premiérového gólu v drese AC Miláno v sobotňajšom šlágri 19. kola Serie A na pôde AS Rím, 9. januára 2016. Foto: TASR/AP