< sekcia Zahraničie

Pri islamskej modlitebni v Zürichu sa strieľalo,traja ľudia sa zranili

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Páchateľ alebo páchatelia útoku sú na úteku.

Zürich 19. decembra (TASR) - Traja ľudia boli zranení pri streľbe, ku ktorej došlo dnes popoludní v islamskom modlitebnom centre ležiacom neďaleko hlavnej železničnej stanice v Zürichu. Informovali o tom švajčiarske médiá s odvolaním sa na miestnu políciu.Tá na Twitteri uviedla, že situácia je momentálne pod kontrolou, zranení boli prevezení do nemocnice a prebieha pátranie po páchateľovi alebo páchateľoch útoku.

O závažnosti zranení troch osôb nie je nič známe.

Podľa verejnoprávnej televízie SRF a agentúry SDA sú zranenými dospelé osoby. Našli ich na ulici Eisgasse, kde sídli aj Islamské centrum Zürich. K samotnej streľbe došlo v jeho modlitebni. Či má prestrelka súvislosť s blízkosťou centra polícia preveruje.

Portál 20min.ch večer oznámil, že polícia uzatvorila most cez rieku Sihl, pod ktorým našla telo bez známok života. Či by mohlo ísť o útočníka z centra, polícia zatiaľ nepotvrdila.

Televízia SRF citovala svedkov, podľa ktorých sa v islamskom centre zdržiava v priemere desať až 15 ľudí. Väčšinou ide o osoby z krajín Maghrebu (región v Afrike na severe Sahary, západne od rieky Níl), Somálska a Eritrey.

V centre sa dnes po 16.00 h konali modlitby. Streľba bola hlásená o 17.31 h.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.