Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 26. jún 2026Meniny má Adriána
< sekcia Import

Na košickom sídlisku ukončili evakuáciu, muníciu prevzal pyrotechnik

Evakuácia sídliska v Košiciach. Foto: FB Polícia SR - Košický kraj

Na mieste naďalej ostávajú policajti a vyšetrovateľ vykoná potrebné procesné úkony.

Bratislava 31. mája (TASR) - Evakuáciu obyvateľov na košickom sídlisku Dargovských hrdinov pre ohlásený nález munície ukončili v nedeľu krátko po 20.00 h. "Delostreleckú mínu si prevzal policajný pyrotechnik na jej ďalšie zneškodnenie," informovala košická krajská polícia na sociálnej sieti s tým, že k poškodeniu zdravia ani majetku nedošlo.

Na mieste naďalej ostávajú policajti a vyšetrovateľ vykoná potrebné procesné úkony.

Polícia zasahovala v nedeľu na sídlisku pre muníciu nájdenú v lesnom poraste. Podľa prvotných informácií ju našla osoba a priniesla ju domov. Na mieste prebiehala evakuácia osôb z preventívnych dôvodov, pričom obyvatelia opustili dotknuté byty. K dispozícii boli aj evakuačné autobusy Hasičského a záchranného zboru.