< sekcia SEKCIA: Knihy

Diplomati pokrstili anglického sprievodcu po Slovensku

Na snímke knižný turistický sprievodca Slovakia Travel Guide. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Sprievodca má dve časti. Prvá je venovaná miestam a regiónom a druhá je tematická.

Bratislava 29. septembra (TASR) – Počas cesty po Slovensku sa zahraniční turisti môžu povoziť na tanku alebo pozorovať medvede či vtáctvo. Regióny, v ktorých je to dovolené, možno nájsť v prvom knižnom cestovateľskom sprievodcovi po Slovensku Spectacular Slovakia, ktorý je písaný po anglicky.

"Na viac ako 300 stranách nájdete opísaných vyše 450 miest, pamiatok, hradov alebo kúpeľov. Dočítať sa môžete aj o kuriozitách, ktoré cestovateľa nadchnú," vysvetlil vydavateľ anglického týždenníka The Slovak Spectator Ján Pallo na dnešnom krste knihy.

Cestovateľského sprievodcu pokrstili dnes predstavitelia diplomatickej komunity na Slovensku vodou z Dunaja. Do akvária s vodou vložili tiež fľaše so svojimi prianiami pre slovenský turizmus. Týždenník The Slovak Spectator už cestovateľských sprievodcov knižne vydal, orientovali sa však na jednotlivé regióny - bratislavský a košický.

Sprievodca má dve časti. Prvá je venovaná miestam a regiónom a druhá je tematická. Turista sa môže napríklad dočítať o odporúčaných cyklistických trasách, samostatná kapitola je venovaná aj jaskyniam, jedlu, vínu, náboženstvám či dreveným kostolíkom. V autorskom tíme sú zastúpení skúsení cestovateľskí reportéri, zahraniční novinári či študenti žurnalistiky Univerzity Komenského. Sprievodcu budú v náklade 10.000 kusov distribuovať do kamenných a online kníhkupectiev či stánkov so zahraničnou tlačou.

Anglický týždenník vydáva cestovateľskú sériu po Slovensku Spectacular Slovakia od roku 1996, ktorá doteraz vychádzala vo forme magazínov. "Ľudia začali na základe magazínov cestovať po krajine, preto sme sa rozhodli pre komplexné knižné vydanie," priblížil Pallo.