Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 29. marec 2023Meniny má Miroslav
< sekcia Knihy

Bridget Jonesová je späť. Úplne nová

Bridget Jones Foto: www.bux.sk

Od prvého románu Helen Fieldingovej Denník Bridget Jonesovej ubehlo už 15 rokov. Dnes už má Bridget päťdesiatjeden rokov, sama vychováva dve deti, píše scenár a sa všemožne pokúša nájsť si partnera.

Bratislava 22. mája (Teraz.sk) – Bridget sa vracia v novom príbehu Bridget Jonesová – Zbláznená do chlapa a znova sa budete baviť a užívať si jej dobrodružstvá. Tentoraz jej víria v hlave napríklad otázky:


Je nesprávne klamať o svojom veku v online zoznamke?

Je nemorálne ísť ku kaderníčke, keď jedno z vašich detí má vši?

Tweetuje dalajláma osobne, alebo to zaňho robí nejaký asistent?

Keď sa s niekým vyspíte po dvoch stretnutiach a šiestich týždňoch strávených esemeskovaním, je to to isté, ako keď sa v časoch Jane Austenovej zosobášite po dvoch stretnutiach a šiestich mesiacoch strávených písaním listov?
Čo urobíte, keď vaša priateľka oslavuje šesťdesiate narodeniny v ten istý deň, keď váš frajer slávi tridsiatku?
„Musí si s niekým užiť,“ vyhlásila odhodlane Talitha, odchlipla si z vodky martini a poobzerala sa po Shoreditch House, akoby hľadala vhodných kandidátov, čo ma trocha vydesilo.

Talitha, Tom a Jude sa občas stretávali a trvali na tom, aby som sa na spomínaných stretnutiach zúčastňovala aj ja. Vraj nech na chvíľu „vypadnem z domu“. Pripadala som si ako babička, ktorú ťahajú k moru na dovolenku.

V novinke Bridget Jonesová – Zbláznená do chlapa je to opäť „stará dobrá a neodolateľná“ Bridget. Uvažuje nielen o týchto otázkach, ale aj o iných dilemách modernej doby. Popritom tweetuje, esemeskuje a znovuobjavuje svoju sexualitu v životnej fáze, ktorú niektorí drzo nazývajú „stredným vekom“.