Halák prispel k výhre nad Penguins 21 úspešnými zákrokmi, Hossa 0+1

Jaroslav Halák v zápase sPittsburgh Penguins. Foto: TASR/AP

Chicago doma padlo s Winnipegom 2:4, slovenský útočník Blackhawks Marián Hossa si do štatistík zapísal jednu asistenciu.

New York 17. januára (TASR) - Hokejisti New York Islanders zvíťazili v zápase zámorskej NHL doma nad Pittsburghom 6:3 aj vďaka 21 úspešným zákrokom slovenského brankára Jaroslava Haláka. Hrdinom zápasu sa stal so štyrmi gólmi domáci útočník Kyle Okposo. Hosťom nestačili ani dva góly Sidneyho Crosbyho, Islanders sú opäť lídrom Východnej konferencie.

Hostia išli do vedenia 2:0, v závere prvej tretiny sa Okposo presadil prvýkrát. V druhej časti domáci vyrovnali, ale Crosby opäť poslal Pens do vedenia. Tretia tretina ale bola už v réžii pravého krídelníka Okposa, ktorý dokončil životný zápas troma gólmi a všetko v závere pečatil Michael Grabner. "Bol to super zápas. Ešte som v NHL nedal ani hetrik, a teraz štyri góly. Je to pre mňa super, ale aj pre tím je to dôležitá výhra," povedal 26-ročný Okposo. "V tretej tretine sme neudržali našu hru a odišli sme. Na jej začiatku to ešte išlo, potom sme však robili chyby," uviedol Crosby. Ostrovania vyhrali štvrtý zápas v sérii a súpera prestrieľali už 15-krát za sebou.

Chicago doma padlo s Winnipegom 2:4, slovenský útočník Blackhawks Marián Hossa si do štatistík zapísal jednu asistenciu. Jets potvrdili dobrú formu a deň po výhre v Dallase opäť bodovali naplno. Ťahajú tak sériu troch výhier, keď predtým prevalcovali aj Floridu 8:2, ale bodovali už v piatom súboji v rade. Hossa bol hneď v prvej minúte pri góle domácich, v ďalšom priebehu sa ale už nepresadil. V drese domácich strelil prvý gól v kariére v NHL nováčik Teuvo Teravainen. Chicago je ale stále v tabuľke Západnej konferencie pred Winnipegom.

Carolina rovnako doma nestačila na Vancouver 0:3, slovenský zadák Hurricanes Andrej Sekera zaknihoval dva mínusové body. Brankár hostí Ryan Miller zastavil 27 striel a zaznamenal druhý shutout za sebou, keď predtým vygumoval Philadelphiu. Je pre neho piaty v ročníku a 34. v kariére. "Ak sa vám niečo podarí, neznamená to, že hneď sa to podarí opäť. Bol som dnes ale v dobrom mentálnom rozpoložení a veril som, že všetko bude fungovať ako má," povedal Miller.

New Jersey, bez chorého Jaromíra Jágra, dostalo na ľade Anaheimu príučku 5:1. "Diabli" vystrelili iba 15-krát, domáci naopak zasypali bránu súpera 40 strelami. V prvej tretine to hostia ešte ustáli, potom však už inkasovali po dva góly v druhej i tretej tretine. Ani dva góly Alexandra Ovečkina nestačili Washingtonu k úspechu na ľade Nashville, ktorý hostí zdolal 4:3. Predators pokazili návrat trénera Barryho Trotza do Nashvillu a vyhrali piaty zápas za sebou. Dvoma gólmi k ziskom bodov prispel domáci ľavý krídelník James Neal.

K triumfu NY Rangers na ľade Columbusu 2:1 prispel švédsky gólman Henrik Lundqvist 35 úspešnými zákrokmi, čisté konto mu v tretej tretine pokazil Scott Hartnell.

sumáre:
NY ISLANDERS - PITTSBURGH 6:3 (1:2, 1:1, 4:0)
Okposo (Tavares, Bailey), 33. Strome (Lee, Nielsen), 47. Okposo (Tavares, Bailey), 52. Okposo (Bailey, Hamonic), 58. Okposo (Tavares, Boychuk), 59. Grabner – 11. Crosby (Kunitz, Malkin), 13. Perron (Letang, Crosby), 40. Crosby (Martin, Letang). Brankári: HALÁK - Fleury, strely na bránku: 35:24, 16.170 divákov.

CAROLINA - VANCOUVER 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
27. Dorsett (Bonino, Bieksa), 33. Matthias (Hansen, Tanev), 37. Burrows (Stanton, Bieksa). Brankári: Ward (41. Chudobin) - Miller, strely na bránku: 28:17, 13.093 divákov.

ANAHEIM - NWE JERSEY 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
5. Perry (Fowler, Maroon), 24. Lindholm (Beleskey, Rakell), 26. Silfverberg (Cogliano), 57. Maroon (Getzlaf, Vatanen), 59. Silfverberg (Lindholm, Beauchemin) – 16. Havlát (Eliáš, Židlický). Brankári: Bryzgalov - Schneider (21. Kinkaid), strely na bránku: 40:15, 17.174 divákov.

NASHVILLE - WASHINGTON 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
17. Jones (Jarnkrok), 22. Neal (Fisher, Bartley), 56. Ekholm (Jones, Snith), 59. Neal – 24. Ovečkin (Alzner, Bäckström), 27. Ovečkin (Green, Brouwer), 43. Johansson (Bäckström, Green). Brankári: Hutton - Holtby, strely na bránku: 30:34, 17.303 divákov.

CHICAGO - WINNIPEG 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)
1. Saad (HOSSA, Toews), 53. Teravainen (Rozsíval) – 11. Bogosian (Ladd, Little), 50. Little (Bogosian, Wheeler), 50. Thorburn (Lowry, Byfuglien), 60. Ladd (Wheeler, Byfuglien). Brankári: Crawford - Hutchinson, strely na bránku: 33:35, 22.051 divákov.

COLUMBUS - NY RANGERS 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
44. Hartnell (Johansen, Bobrovsky) – 26. Staal (Stepan, Klein), 31. Kreider (Stepan, St. Louis). Brankári: Bobrovskij - Lundqvist, strely na bránku: 36:26, 16.104 divákov.

Marián Hossa (Chicago) 19:29 0 1 1 0 3 0
Andrej Sekera (Carolina) 18:55 0 0 0 -2 0 0
Jaroslav Halák (NY Islanders) 60:00 3/24 87,5
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/