< sekcia NHL

Handzuša čaká tisíci zápas v základnej časti NHL

Brankár Anaheimu Švajčiar Jonas Hiller a hráč Chicaga Slovák Michal Handzuš v zápase zámorskej hokejovej NHL Anaheim Ducks - Chicago Blackhawks Foto: TASR/AP

Svoj jubilejný štart môže osláviť na domácom ľade proti St. Louis Blues, klubu, kde pred 15 rokmi začínal svoju kariéru.

Chicago 13. marca (TASR) - Slovenského hokejistu Michala Handzuša čaká onedlho tisíci zápas v základnej časti zámorskej NHL. Ak skúseného centra tímu Chicago Blackhawks nepostretne nečakané zranenie, cenné jubilejum si zaknihuje v domácom zápase 19. marca proti St. Louis Blues, teda klubu, kde pred 15 rokmi začínal svoju kariéru v profilige.

Slovenský reprezentant oslávil v utorok 37. narodeniny. V motivácii do ďalších zápasov mu pomohla aj nedávna účasť na olympijskom turnaji v Soči. "Určite mi to pomohlo, načerpal som nové sily. Po fyzickej stránke som na tom dobre. Stále cítim, že moju hru môžem posunúť na vyššiu úroveň, ale to je skôr v hlave. Telo ma poslúcha," uviedol Handzuš pre denník Sun Times.

Center druhého chicagského útoku odohral v aktuálnej sezóne 45 duelov s bilanciou štyri góly a osem asistencií. Handzuš priznal, že na začiatku kariéry ani nepomyslel, že vo veku 37 rokov ešte stále bude aktívnou súčasťou kolotoča NHL.

"Niekedy si pomyslím, že stále hrávať profesionálny hokej v mojom veku je niečo špeciálne. Keď som začal v NHL a videl som okolo starších hráčov nad 30 rokov, myslel som na to, že určite im už veľa nechýba do konca kariéry. Doba sa však zmenila. Starostlivosť o telo je na vyššej úrovni, pomáha k tomu aj zdravá strava a vhodná výživa. Teraz môžete vidieť aj 40-ročných hráčov, ktorí predvádzajú hokej na najvyššej úrovni," dodal Banskobystričan.

Handzuš má na svojom konte počas 15 sezón v profilige v dresoch St. Louis, Phoenixu, Philadelphie, Los Angeles, San Jose a Chicaga 996 duelov s bilanciou 185 gólov a 294 asistencií.