Boston prehral v Caroline, Washington zdolal Floridu

Hokejista Caroliny Hurricanes Eric Staal strieľavťazný gól brankárovi Bostonu Bruins Tuukkovi Raskovi v samostatných nájazdoch počas zápasu zámorskej hokejovej NHL in Raleigh, 4.januára 2015. Foto: TASR/AP

Andrej Sekera v službách Hurricanes vyslal na brankára hostí jednu strelu, jeho krajan a kapitán Bostonu Zdeno Chára si rozšíril štatistiky o jeden plusový bod.

Washington 4. januára (TASR) - Hokejisti Bostonu prehrali v nedeľňajšom dueli NHL na ľade Caroliny 1:2 po nájazdoch, keď ten rozhodujúci premenil Eric Staal. Bruins zaznamenali už tretí neúspešný výsledok za sebou, v každom z duelov však ťahali za kratší koniec až po predĺžení, respektíve nájazdovom rozstrele.

Slovenský obranca Andrej Sekera v službách Hurricanes vyslal na brankára hostí počas viac ako 25-minútového pobytu na ľade jednu strelu, jeho krajan Zdeno Chára si na opačnej strane rozšíril štatistiky o jeden plusový bod.

Hráči Washingtonu si po triumfe v novoročnom Winter Classic 2015 nad Chicagom v pomere 3:2 pripísali druhé tesné víťazstvo v rade. Na domácom ľade vo Verizon Center zdolali v noci na pondelok Floridu 4:3, víťazný gól zaznamenal v 46. minúte ešte len 19-ročný švédsky útočník Andre Burakovsky. Na súpiske hostí opäť absentoval slovenský útočník Tomáš Kopecký, ktorého vedenie "panterov" zapísalo na listinu zranených hráčov k 30. decembru pre nešpecifikované zranenie.

Chicago zdolalo Dallas aj vďaka dvom asistenciám Hossu

Slovenský hokejista Marián Hossa prispel k víťazstvu Chicaga v zámorskej NHL dvoma asistenciami. Blackhawks triumfovali v domácom stretnutí v noci na pondelok nad Dallasom 5:4 po predĺžení, čím ukončili súperovu štvorzápasovú šnúru víťazstiev. Pre Hossu to bola 18. a 19. asistencia v tejto sezóne.

Chicago štyrikrát úspešne zmazalo jednogólový náskok súpera a v predĺžení rozhodol o jeho triumfe Patrick Sharp. "Svedčí to o charaktere mužstva. Už viackrát v tejto sezóne sa nám stalo, že sa nám podarilo otočiť nepriaznivé skóre," povedal Sharp, ktorý k presnému zásahu pridal aj bod za asistenciu a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu. Hostia iba ťažko predychávali prehru. "Po takomto priebehu je ťažké ju prijať. Pár minút pred koncom zápasu by sme mali hrať rozumnejšie a nedovoliť súperovi vyrovnať. Nám sa to prihodilo, svedčí to o nízkej sebadôvere celého tímu," vyznal sa pre nhl.com center Jason Spezza.

New York Islanders v bránke s Jaroslavom Halákom podľahol Edmontonu 2:5. Slovenský gólman kryl 18 striel domácich a mal 81,8 % úspešnosť zákrokov. Jeho krajan Ľubomír Višňovský sa do štatistík nezapísal, počas 20:35-minútového pobytu na ľade zaznamenal jednu strelu a tri mínusové body.

Hokejisti Bostonu prehrali v nedeľňajšom dueli na ľade Caroliny 1:2 po nájazdoch, keď ten rozhodujúci premenil Eric Staal. Bruins zaznamenali už tretí neúspešný výsledok za sebou, v každom z duelov však ťahali za kratší koniec až po predĺžení, respektíve nájazdovom rozstrele.

nedeľa - sumár:

CAROLINA - BOSTON 2:1 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 20. Dwyer (McClement, Malone), roz. nájazd E. Staal - 35. Bergeron (Marchand, Hamilton). Brankári: Chudobin - Rask, strely na bránku: 36:20, 17.212 divákov

WASHINGTON - FLORIDA 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
Góly: 22. Ovečkin (Bäckström, Johansson), 33. Laich (Carlson, Orpik), 40. Alzner (Fehr), 46. Burakovsky (Ovečkin, Hillen) - 24. Trochek (Mitchell, Jokinen), 26. Olsen (O'Brien, Bjugstad), 59. Bjugstad (Ekblad, Bolland). Brankári: Holtby - Luongo (40. Montoya), strely na bránku: 26:32, 18.506 divákov

OTTAWA - TAMPA BAY 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Góly: 1. Turris (MacArthur, Ceci), 28. Stone (Turris, Karlsson) - 24. Hedman (Drouin, Carle), 37. Johnson (Kučerov, Stralman), 37. Stamkos (Killorn, Hedman), 48. Johnson (Kučerov, Palát). Brankári: Lehner - Bishop, strely na bránku: 22:30, 16.949 divákov.

ANAHEIM - NASHVILLE 4:3 pp a sn (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 13. Beleskey, 23. Perry (Bourque, Getzlaf), 58. Beauchemin (Thompson, Lindholm), roz. nájazd Kesler - 22. Ekholm (Ribeiro, Forsberg), 34. Jones (Ellis, Ribeiro), 38. Smith (Ellis, Ribeiro). Brankári: Andersen - Hutton, strely na bránku: 33:30, 16.402 divákov.

COLORADO - COLUMBUS 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Góly: 1. Iginla, 26. Landeskog (Duchene, Barrie), 36. McLeod (Briere, Stuart) - 12. Dubinsky (Goloubef, Johnson), 22. Dubinsky (Calvert, Goloubef), 28. Johansen (Hartnell, Foligno), 59. Savard (Foligno, Hartnell). Brankári: Varlamov - McElhinney, strely na bránku: 29:27, 14.780 divákov.

CHICAGO - DALLAS 5:4 pp (1:1, 2:2, 1:1 - 1:0)

Góly: 6. Saad (Toews, Seabrook), 24. Kane (Sharp, Hjalmarsson), 39. Bickell (Richards, HOSSA), 57. Richards (HOSSA, Keith), 62. Sharp (Keith) - 4. Jamie Benn (Seguin), 23. Jordie Benn (Cole, Hemský), 25. Cole (Klingberg, Goligoski), 45. Cole (Goligoski, Spezza). Brankári: Crawford - Lehtonen, strely na bránku: 38:34, 21.884 divákov.

EDMONTON - NY ISLANDERS 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Góly: 17. Hendricks (Klinkhammer), 21. Eberle (Hall, Ference), 43. Roy, 58. Hendricks, 58. Fraser (Nikitin, Lander) - 24. Boychuk (Leddy, Tavares), 60. Nelson (Boychuk, Tavares). Brankári: Scrivens - HALÁK, strely na bránku: 23:33, 16.839 divákov.

Andrej Sekera (Carolina) 25:18 0 0 0 0 1 0

Zdeno Chára (Boston) 22:36 0 0 0 +1 2 2

Ľubomír Višňovský (Islanders) 20:35 0 0 0 -3 1 0

Marián Hossa (Chicago) 18:18 0 2 2 +1 1 0

Jaroslav Halák (Islanders) 60:00 4/22 81,80

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/