Sekerova Carolina nestačila na Winnipeg, Boston s druhou prehrou

Mark Fayne (5) z Edmontonu Oilers a Kyle Turris z Ottawy Senators počas zápasu zámorskej NHL Foto: TASR/AP

Hokejisti Caroliny v zostave so slovenským obrancom Andrejom Sekerom neuspeli v zápase zámorskej NHL v noci na piatok proti Winnipegu.

New York 14. novembra (TASR) - Hokejisti Caroliny v zostave so slovenským obrancom Andrejom Sekerom neuspeli v zápase zámorskej NHL v noci na piatok proti Winnipegu. Na domácom ľade prehrali 1:3. Sekera odohral 22:46 minút a zaznamenal dve mínusky a dva strelecké pokusy.

Boston, ktorému chýba slovenský kapitán Zdeno Chára, neuspel v druhom zápase za sebou a z Montrealu si odviezol vysokú prehru 1:5. "V prvej tretine sme hrali presne to, čo sme chceli a dosiahli sme aj dobrý výsledok (1:0 pozn.). Ale aby som to skrátil, v ďalších dvoch sme v tom nedokázali pokračovať," zhodnotil stretnutie tréner "medveďov" Claude Julien.

Canadiens tak pokračujú vo víťaznom ťažení, keď sa tešili zo štvrtého triumfu v rade. "Myslím si, že celý náš tím sa dokáže proti Bostonu vytiahnuť," povedal útočník domácich Dale Weise, ktorý zaznamenal hetrik Gordieho Howea, keď strelil gól, pridal asistenciu a pobil sa s Gregorym Campbellom. "Tieto zápasy majú vždy atmosféru play off. Veľmi nám pomáhali aj fanúšikovia," dodal.

V domácom drese absolvoval premiéru veterán Sergej Gončar. Štyridsaťročný ruský obranca prišiel do tímu pred dvoma dňami z Dallasu Stars a na ľade strávil 20:08 minút. "Spravil veľa dobrých vecí. Páčilo sa mi, ako pracoval s pukom. Jeho silnou stránkou je prvá prihrávka, ktorou vytvára akcie. Počas presiloviek dobre strieľa, takže sa mi jeho hra páčila," pochválil ho tréner Michel Therrien. "Montreal je jeden z najslávnejších klubov, takže hrať za takýto tím je niečo špeciálne. Som rád, že som tu," dodal Gončar.

V ďalšom stretnutí sa blysol útočník Minnesoty Nino Niederreiter, ktorý proti Buffalu zaznamenal svoj prvý hetrik v NHL a jeho tím vyhral 6:3. Prvé dva góly strelil už počas úvodnej tretiny. Na tretí mal niekoľko výborných príležitostí, no dvakrát ho zastavil brankár Jonas Enroth, raz jeden z obrancov a raz žŕdka. Hetrik tak skompletizoval až necelé tri minúty pred koncom do prázdnej bránky. "Vedel som, že keď budem ďalej strieľať, raz to tam padne. Mal som šťastie, že v závere odvolali brankára a že mi Charlie Coyle prihral," uviedol Niederreiter. Andrej Meszároš z Buffala sledoval duel iba z tribúny.

Kuriozitou je, že v zápase padli tri góly za 17 sekúnd v 7. minúte prvej tretiny. Najprv v priebehu siedmych sekúnd Ryan Carter a Niederreiter otočili na 2:1 v prospech Wild, no za ďalších desať vyrovnal Zemgus Grigensons. V histórii NHL padli tri góly v kratšom časovom úseku iba raz. Desiateho februára 1983 sa to podarilo v zápase New Yorku Rangers proti Minnesote North Stars, keď Mark Pavelich, Ron Greschner (obaja NY) a Willi Plett skórovali v rozpätí 15 sekúnd.

Druhé víťazstvo v rade zaznamenali hráči Dallasu, ktorí zdolali Los Angeles Kings 2:0. Hrdinom duelu sa stal brankár hostí Kari Lehtonen, keď zlikvidoval všetkých 27 striel súpera. Kings mrzela prehra o to viac, že prišli o ďalšieho obrancu Aleca Martineza, v prvom tíme ich pritom mali pred zápasom už iba šesť. "Zatiaľ vám nemôžem nič povedať, múdrejší budeme po vyšetrení," uviedol tréner Darryl Sutter. Marián Gáborík strávil na ľade vyše 17 minút, no súperovho brankára neohrozil a zaznamenal dve "mínusky".

Edmonton bez Martina Marinčina prehral doma s Ottawou 3:4 po predĺžení. Víťazný zásah zariadil v 63. minúte Mike Hoffman.

Fotogaléria zo zápasov NHL

NHL - sumáre:

CAROLINA - WINNIPEG 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 24. Lindholm (Gerbe, Nash) - 6. Wheeler (Stuart, Scheifele), 34. Wheeler (Bogosian, Scheifele), 59. Frolík (Ladd, Stuart). Brankári: Ward - Hutchinson, strely na bránku: 23:37, 10.005 divákov.

NY RANGERS - COLORADO 3:4 pp a sn (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 27. Hayes (Moore, Hunwick), 36. Stepan (Nash), 38. Girardi (Zuccarello, Moore) - 16. Duchene (Barrie, O'Reilly), 32. Tanguay (Johnson, Duchene), 48. MacKinnon (Redmond, Barrie), rozh. nájazd: Tanguay. Brankári: Lundqvist - Varlamov, strely na bránku: 33:29, 18.006 divákov.

TAMPA BAY - SAN JOSE 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Góly: 50. Stamkos (Šustr, Filppula) - 26. Thornton, 31. Kennedy (Burns, Niemi). Brankári: Bishop - Niemi, strely na bránku: 33:39, 19.004 divákov.

MONTREAL - BOSTON 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Góly: 23. Weise, 33. Eller (Gallagher), 35. Pacioretty (Weise, Weaver), 46. Pacioretty (Desharnais), 55. Sekáč (Beaulieu, Eller) - 17. Hamilton (Eriksson). Brankári: Price - Svedberg, 34:22, 21.287.

ST. LOUIS - NASHVILLE 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Góly: 4. Oshie (Tarasenko, Lehterä), 13. Gunnarsson (Lapierre, Ott), 36. Tarasenko (Lehtrerä, Schwartz), 55. Šťastný (Shattenkirk, Gunnarsson) - 14. Forsberg (Neal, Josi), 24. Weber (Forsberg, Josi), 40. Josi (Weber, Forsberg). Brankári: Allen - Rinne, strely na bránku: 27:25, 15.702 divákov.

MINNESOTA - BUFFALO 6:3 (4:2, 1:0, 1:1)
Góly: 7. Carter (Brodziak, Fontaine), 7. Niederreiter (Coyle), 10. Brodziak (Fontaine, Carter), 18. Niederreiter (Granlund, Dumba), 34. Spurgeon (Pominville, Koivu), 58. Niederreiter (Coyle, Suter) - 2. Ristolainen (Moulson, Grigensons), 7. Grigensons (Ennis, Zadrov), 53. Mitchell (Stafford, Deslauriers). Brankári: Kuemper (Bäckström) - Enroth, strely na bránku: 39:28, 18.925 divákov.

EDMONTON - OTTAWA 3:4 pp (0:3, 1:0, 2:0 - 0:1)
Góly:33. Draisaitl (Perron, Nikitin), 50. Eberle (Pouliot, Nugent-Hopkins), 54. Petry (Nugent-Hopkins, Schultz) - 4. Hoffman (Ceci), 13. Chiasson (Phillips, MacArthur), 16. Michálek (Ryan, Zibanejad), 63. Hoffman (Lazar, Cowen). Brankári: Scrivens - Anderson, strely na bránku: 37:30, 16.839 divákov.

CALGARY - ARIZONA 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)
Góly: 12. Byron (Baertschi), 23. Byron (Baertschi, Russell), 27. Monahan (Glencross, Jones), 37. Giordano (Brodie, Hudler), 53. Jones - 17. Doan (Vermette, Michálek), 30. Vermette (Doan, Boedker), 44. Vitale (Ekman-Larsson, Crombeen). Brankári: Hiller - Smith, strely na bránku: 25:23, 18.698 divákov.

LOS ANGELES - DALLAS 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 14. Garbutt, 29. Spezza (Benn, Seguin). Brankári: Jones - Lehtonen, strely na bránku: 27:27, 18.230 divákov.

Andrej Sekera (Carolina) 22:46 0 0 0 -2 2 0
Marián Gáborík (LA Kings) 17:25 0 0 0 -2 0 0
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/