Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Vzájomný duel Pánika s Meszárošom dopadol víťazne pre útočníka Toronta

Leo Komarov so spoluhráčmi sa teší z gólu, ktorý strelil v prvej tretine zápasu Toronto Maple Leafs - Buffalo Sabres v stredu 11. marca 2015 v Toronte. Na snímke vpravo s číslom 18 slovenský útočník Richard Pánik. Foto: TASR/AP

Slováci nebodovali, postavou súboja sa stal domáci center Tyler Bozak.

New York 12. marca (TASR) - V troch zápasoch zámorskej NHL v noci na štvrtok sa predstavili dvaja slovenskí hokejisti, vo vzájomnom súboji útočníka Toronta Richarda Pánika s obrancom Buffala Andrejom Meszárošom sa tešil domáci hráč Maple Leafs po výhre 4:3 po samostatných nájazdoch. Slováci nebodovali, postavou súboja sa stal domáci center Tyler Bozak, ktorý v tretej tretine v presilovke vyrovnal a v nájazdoch sa presadil ako jediný hráč.

Zostrih najlepšieho zo zápasu Toronto - Buffalo

Vo washingtonskom Verizon Center prehrali domáci Capitals s New York Rangers 1:3, hostí k výhre potiahla brankárska dvojka Cam Talbot, ktorý zlikvidoval 28 z 29 domácich striel. Prekonal ho iba jeho už 45. gólom v ročníku ruský kanonier Alexander Ovečkin.

V treťom súboji programu si Calgary doma poradilo s Anaheimom 6:3 vďaka dvom dvojgólovým strelcom Johnnymu Gaudreauovi a Mattovi Stajanovi, hosťom k bodom nestačili ani dva presné zásahy Ryana Getzlafa.

sumáre:
TORONTO - BUFFALO 4:3 pp a sn (2:2, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 15. Kozun (Lindström, MacWilliam), 15. Komarov (Booth, Smith), 57. Bozak (Kessel, Rielly), rozhodujúci nájazd Bozak – 7. Larsson (Ennis, Moulson), 17. Ennis (Moulson, Larsson), 32. Moulson (Larsson, Ennis). Brankári: Bernier - Lindback, strely na bránku: 34:33, 18.844 divákov.

CALGARY - ANAHEIM 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)
Góly: 11. Stajan (Jones, Russell), 16. Gaudreau (Jooris, Russell), 28. Stajan (Ferland, Bollig), 29. Monahan (Wideman), 34. Gaudreau (Wideman, Russell), 56. Hudler (Backlund, Wideman) – 1. Getzlaf, 3. Getzlaf (Kesler, Palmieri), 39. Lindholm. Brankári: Ramo - Gibson, strely na bránku: 23:32, 19.289 divákov.

WASHINGTON - NEW YORK RANGERS 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Góly: 12. Ovečkin (Kuznecov, Ward) – 9. Hagelin (Hayes, Boyle), 17. Miller (Hayes), 58. St. Louis (Kreider). Brankári: Holtby - Talbot, strely na bránku: 29:31, 18.506 divákov.

Richard Pánik (Toronto) 17:43 0 0 0 -1 0 0
Andrej Meszároš (Buffalo) 19:45 0 0 0 0 2 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/