Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Pittsburgh triumfoval tretíkrát v rade, Ottawa vyhrala v Anaheime

Hráči Pittsburghu Foto: TASR/AP

Vo všetkých troch stretnutiach sa radovali hosťujúce mužstvá.

New York 26. februára (TASR) - Hokejisti Pittsburghu zaznamenali v zámorskej NHL tretie víťazstvo v rade. V noci na štvrtok si poradili s Washingtonom na jeho ľade 4:3, keď rozhodujúci presný zásah strelil v 48. minúte Chris Kunitz.

Hlavnou postavou duelu sa však stal ruský center Jevgenij Malkin, ktorý asistoval pri troch góloch Penguins. "Tučniaci" si tak aspoň čiastočne napravili reputáciu po tom, čo prehrali všetky tri predchádzajúce vzájomné zápasy s Capitals v sezóne s celkovým skóre 1:10.

"Diabli" z New Jersey nenadviazali na výborné výsledky z uplynulých stretnutí a po štyroch triumfoch v rade prehrali na domácom ľade s Calgary 1:3. Devils síce viedli po prvej tretine po presnom zásahu Mikea Cammalleriho, no súper dokázal stav otočiť gólmi Curtisa Glencrossa, Seana Monahana a T.J. Brodieho. Kanadský klub tak zastavil sériu troch prehier a v tabuľke Západnej konferencie poskočil na posledné ôsme postupové miesto do play off o bod pred Minnesotu.

V trojzápasovom nočnom programe sa nepredstavil ani jeden slovenský hokejista.

výsledky:

NEW JERSEY - CALGARY 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
18. Cammalleri (Tootoo) - 40. Glencross (Colborne, Jooris), 41. Monahan (Giordano, Wideman), 60. Brodie (Monahan). Brankári: Schneider - Rämö, strely na bránku: 27:26, 13.662 divákov.

WASHINGTON - PITTSBURGH 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
20. Carlson (Chimera, Fehr), 45. Brouwer (Chimera, Alzner), 57. Ovečkin (Carlson, Brouwer) - 8. Hörnqvist (Malkin, Perron), 19. Sutter, 24. Crosby (Malkin, Kunitz), 48. Kunitz (Comeau, Malkin). Brankári: Holtby - Fleury, strely na bránku: 24:26, 18.506 divákov.

ANAHEIM - OTTAWA 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
11. Condra (Gryba, Pageau), 24. Zibanejad (Hoffman, Ryan), 60. Turris (Michálek). Brankári: Gibson - Hammond, strely na bránku: 25:34, 16.673 divákov.