SKVELÍ SLOVÁCI: Sekera dal 2. gól v sezóne, Hossa, Gáborík, Chára bod

Slovenský obranca Andrej Sekera v drese Caroliny Hurricanes sa so spoluhráčom Ericom Staalom tešia z gólu do bránky Tampy Bay. Foto: TASR/AP

Marián Hossa prispel asistenciou k triumfu Chicaga nad Coloradom a Marián Gáborík pomohol k triumfu Los Angeles nad San Jose.

New York 28. decembra (TASR) - V trinásťzápasovom povianočnom programe zámorskej NHL sa v noci na nedeľu bodovo presadili traja slovenskí hokejisti. Obranca Andrej Sekera zaznamenal svoj druhý presný zásah v prebiehajúcej sezóne, no jeho Carolina podľahla Tampe Bay 1:2.

Gól Andreja Sekeru:

Marián Hossa prispel asistenciou k triumfu Chicaga nad Coloradom v pomere 5:2 a rovnako bod za asistenciu si pripísal aj ďalší krídelník Marián Gáborík, ktorý ňou pomohol k triumfu obhajcu Stanleyho pohára Los Angeles nad San Jose (3:1). Asistoval aj Zdeno Chára, jeho Boston však podľahol Columbusu hladko 2:6.

Asistencia Mariána Hossu:

Asistencia Mariána Gáborika:

Tampa Bay viedla nad Carolinou po góle Alexa Killorna v 42. minúte 2:0, keď domáci sa počas celého zápasu opierali o kvalitný výkon brankára Bena Bishopa. Prekonal ho až Andrej Sekera, ktorý necelých šesť minút pred koncom vykresal pre Carolinu iskierku nádeje.

Toho na modrej čiare našiel Eric Staal, slovenský bek si nakorčuľoval do priestoru medzi kruhmi a rýchlou strelou švihom pokoril Bishopa, ktorý mal v tom momente zakrytý výhľad. Ďalšie góly však už hostia nepridali, Tampa tak vyhrala aj druhý z trojzápasovej vianočnej série na domácom ľade.

Chicago v Denveri dvakrát prehrávalo, ale napokon z Colorada odchádzalo s výhrou 5:2. Víťazný presný zásah zaznamenal v 34. minúte počas presilovej hry Brent Seabrook. Po vyhratom vhadzovaní posunul Marián Hossa puk na Davida Rundblana, ten ho prihral Seabrookovi a opora zadných radov "čiernych jastrabov" prestrelila všetko, čo jej stálo v ceste. Chicago potom spečatilo výsledok dvoma gólmi v záverečnej časti hry, skórovali Patrick Sharp a pri hre domácich bez brankára aj Patrick Kane.

"Vyhrali sme aj napriek tomu, že sme v zápase dvakrát prehrávali. Svedčí to o charaktere tímu, o bojovnosti a nezlomnosti," pochvaľoval si výkon mužstva tréner hostí Joel Quenneville. Chicago si vylepšilo bilanciu na 24-10-2 a upevnilo si vedenie v Centrálnej divízii.

Kalifornské derby Los Angeles - San Jose (3:1) bolo vyrovnané do polovice stretnutia. Potom však v presilovej hre udrela elitná formácia domácich Jeff Carter, Anže Kopitar, Marián Gáborík. Prvý menovaný našiel korčuľujúceho Gáboríka na ľavej strane klziska, jeho bekhendový pokus Antti Niemi ešte kryl, ale na dorážku Kopitara už bol krátky. Gólovú poistku počas ďalšej presilovky pridal v 44. minúte obranca Jake Muzzin.

"Myslím, že sme predviedli veľmi dobrý výkon v defenzíve. Základom je držať puk na svojich hokejkách, nedať ho súperovi. Zároveň sme dobre napádali súpera pri rozohrávke," komentoval duel Kopitar.

Do zostavy Columbusu na súboj proti Bostonu sa vrátil Scott Hartnell, ktorý pre zlomeninu prsta vynechal predchádzajúcich päť zápasov. Skúsený útočník otvoril skóre v 9. minúte, hosťom však trvalo vyrovnanie iba 20 sekúnd. Zdeno Chára šikovne vysunul Reillyho Smitha, jeho prihrávku prebral tesne za modrou Patrice Bergeron a po peknej individuálnej akcii vyrovnal na 1:1. Boston však nezachytil vstup do druhej tretiny, "modrokabátnici" strelil tri rýchle góly, autorom toho prvého bol opäť Hartnell. Domáci po záverečnom hvizde oslavovali vysoké víťazstvo 6:2.

"Po takomto zápase sa mi ťažko hľadajú slová. Hovorili sme si, že počas sviatkov chceme vyhrať čo najviac stretnutí a postúpiť v tabuľke, ale potom príde takýto výkon. Prepadli sme," sypal si popol na hlavu bostonský kapitán Chára.

sumáre NHL:

BUFFALO - NEW YORK ISLANDERS 4:3 pp a sn (0:1, 0:2, 3:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 47. Deslauriers (Stafford, Gorges), 51. Girgensons (Deslauriers, Gorges), 52. Stewart (Stafford, Kaleta), rozhodujúci sam. nájazd Ennis - 5. Leddy (Okposo, Bailey), 32. Tavares, 36. Tavares (Bailey, Okposo). Brankári: Enroth - Poulin, strely na bránku: 26:36, 19.070 divákov.

COLUMBUS - BOSTON 6:2 (1:1, 4:1, 1:0)

Góly: 9. Hartnell (Connauton), 21. Hartnell (Wisniewski, Connauton), 27. Connauton (Calvert, Dubinsky), 30. Foligno (Johnson, Johansen), 40. Calvert, 48. Morin (Johnson, Dubinsky) - 9. Bergeron (Smith, CHÁRA), 37. Cunningham (Campbell, Paille). Brankári: McElhinney - Svedberg (27. Rask), strely na bránku: 30:28, 16.795 divákov.

MINNESOTA - WINNIPEG 3:4 pp (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)

Góly: 17. Granlund (Pominville), 51. Pominville (Bickel, Granlund), 53. Vanek (Spurgeon, Scandella) - 28. Little (Ladd, Clitsome), 42. Lowry (Kane, Halischuk), 53. Wheeler (Kane, Byfuglien), 63. Ladd (Little). Brankári: Curry - Hutchinson, strely na bránku: 25:23, 19.177 divákov.

NEW YORK RANGERS - NEW JERSEY 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 19. Stepan, 28. Stepan (St. Louis, Boyle), 60. Stepan (Hagelin, St. Louis) - 31. Bernier (Gelinas, Ruutu). Brankári: Lundqvist - Schneider, strely na bránku: 28:20, 18.006 divákov.

OTTAWA - DETROIT 2:3 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 14. Hoffman (Borowiecki, Ryan), 34. MacArthur - 20. Abdelkader (Zetterberg, Kronwall), 44. Zetterberg (Kronwall, Daciuk), 65. Nyquist. Brankári: Anderson - Howard, strely na bránku: 33:27, 17.194 divákov.

TAMPA BAY - CAROLINA 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 9. Kučerov (Palát), 45. Killorn (Callahan, Filppula) - 55. SEKERA (Staal, Gerbe). Brankári: Bishop - Ward, strely na bránku: 38:26, 19.204 divákov.

PITTSBURGH - WASHINGTON 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 18. Fehr (Beagle, Laich), 46. Johansson (Kuznecov, Orpik), 51. Fehr (Ward, Carlson). Brankári: Fleury - Holtby, strely na bránku: 31:34, 18.663 divákov.

ARIZONA - ANAHEIM 2:1 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 11. Michálek (Erat, Gagner), rozhodujúci sam. nájazd Doan - 10. Bourque (Getzlaf, Smith-Pelly). Brankári: Dubnyk - Andersen, strely na bránku: 29:36, 13.656 divákov.

NASHVILLE - PHILADELPHIA 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 10. Forsberg (Josi, Weber), 34. Fisher (Forsberg, Ribeiro), 35. Wilson (Jones, Josi), 57. Wilson (Fisher) - 27. Giroux (Coburn, Schultz). Brankári: Rinne - Emery, strely na bránku: 38:27, 17.315 divákov.

ST. LOUIS - DALLAS 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)

Góly: 3. Pietrangelo (Štastný, Jaškin), 17. Tarasenko (Steen, Shattenkirk), 46. Backes (Bouwmeester, Oshie) - 3. Moen (Horcoff, Benn), 15. Garbutt, 28. Daley (Seguin, Lehtonen), 40. Demers (Cole, Sceviour). Brankári: Allen - Lehtonen, strely na bránku: 33:24, 19.683 divákov.

COLORADO - CHICAGO 2:5 (2:2, 0:1, 0:2)

Góly: 7. MacKinnon (Talbot), 9. Johnson (O'Reilly, Briere) - 8. Saad (Toews), 17. Kane (Keith, Versteeg), 34. Seabrook (Rundblad, HOSSA), 49. Sharp (Toews, Kane), 60. Kane (Smith). Brankári: Pickard - Crawford, strely na bránku: 25:33, 18.085 divákov.

CALGARY - EDMONTON 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Góly: 8. Colborne (Byron, Glencross), 9. Gaudreau, 9. Gaudreau (Hudler, Brodie), 51. Glencross (Stajan, Giordano) - 45. Nugent-Hopkins (Schultz, Ference). Brankári: Hiller - Fast (9. Scrivens), strely na bránku: 27:27, 19.89 divákov.

LOS ANGELES - SAN JOSE 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 15. Toffoli (McBain, Lewis), 31. Kopitar (GÁBORÍK, Carter), 44. Muzzin (Doughty, Kopitar) - 3. Pavelski (Thornton). Brankári: Quick - Niemi, strely na bránku: 29:22, 18.451 divákov.

Ľubomír Višňovský (NY Islanders) 19:52 0 0 0 0 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/