< sekcia Slovensko

BUGÁR: Ak bude Matovič v parlamente, nevznikne alternatíva voči Smeru

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár Foto: TASR/AP

Alternatívu podľa Bugára môže vytvoriť Most-Híd s KDH a Sieťou.

Bratislava 5. mája (TASR) - Ak bude Igor Matovič so svojím zoskupením OĽaNO v budúcom parlamente, zabráni vzniku alternatívy voči vláde Smeru-SD. Vyhlásil to dnes predseda Mosta-Híd Béla Bugár, ktorý si nevie predstaviť koalíciu s matovičovcami. Alternatívu podľa neho môže vytvoriť Most-Híd s KDH a Sieťou.

Bugár pripomenul krehkú parlamentnú väčšinu za vlády Ivety Radičovej, v ktorej mali obyčají štyroch poslancov a boli jazýčkom na váhach. Podľa Bugára matovičovci tieto svoje hlasy využívali neraz na vydieranie koalície. "Ja si neviem predstaviť budúcu vládu, kde má pán Matovič svojich poslancov," povedal na dnešnej tlačovej konferencii v parlamente.

Pokiaľ ide o nahrávku rozhovoru Igora Matoviča (OĽaNO) a Radoslava Procházku (Sieť), Most-Híd sa podľa Bugára nemieni zaoberať hašterením dvoch politikov. "Pomáhajú odpútavať pozornosť od najväčších problémov Smeru, ako je Váhostav či schránkové firmy," uviedol Bugár.

Napriek nahrávke si Bugár vie spoluprácu so Sieťou predstaviť a s Matovičom nie. Líder OĽaNO avizoval, že v záujme vytvorenia alternatívy voči vláde Smeru-SD a SNS je ochotný spolupracovať aj s politikmi, o ktorých by najradšej ani bicykel neoprel.