< sekcia Slovensko

Klus: Rokujeme, aby pendleri mohli mať antigénový test z iných krajín

Martin Klus, archívne foto. Foto: TASR – Dano Veselský

Ak by Slovensko uznávalo aj tieto testy, podľa štátneho tajomníka by sa možno predišlo kapacitným problémom a dlhým radom pred odberovými miestnosťami.

Bratislava 4. decembra (TASR) – Pendleri by sa možno na hraniciach mohli preukazovať aj negatívnym antigénovým testom na ochorenie COVID-19, ktorý bol vykonaný aj v okolitých krajinách Európskej únie, nie len na Slovensku. V piatok o tom informoval štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus (SaS) s tým, že sa o tejto možnosti momentálne rokuje.

"Od pondelka (7. 12.) by mali mať takzvaní pendleri antigénový test, ktorý by mal byť zrealizovaný v našich odberných miestnostiach. Rozprávali sme sa v piatok na vláde, a budeme aj na pandemickej komisii, že by sme mohli rozšíriť túto možnosť aj o antigénové testy z okolitých krajín. Konkrétne máme na mysli Rakúsko," spresnil Klus.

Ak by Slovensko uznávalo aj tieto testy, podľa štátneho tajomníka by sa možno predišlo kapacitným problémom a dlhým radom pred odberovými miestnosťami, ktoré sa v piatok tvorili v Bratislave. Na vláde podľa Klusa v tejto otázke panuje zhoda a v piatok by o tom mohla rozhodnúť pandemická komisia. "Keďže prebieha diskusia k školám, myslím si, že sa bude meniť vyhláška. Keď sa bude meniť vo veľmi krátkom čase, bol by som rád, aby sa tam zahrnula aj táto možnosť," podotkol štátny tajomník.