< sekcia Slovensko

Mikulec je pripravený v prípade potreby zvolať ústredný krízový štáb

Na snímke minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO). Foto: TASR - Martin Baumann

Do pandemického plánu potreboval rezort podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího zapracovať viaceré pripomienky.

Bratislava 10. augusta (TASR) – Na utorkovom zasadnutí pandemickej komisie sa zúčastní aj minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO). V prípade, že si to bude situácia vyžadovať, je pripravený zvolať ústredný krízový štáb. Pre TASR to uviedla riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra SR Barbara Túrosová.

Termín stretnutia konzília epidemiológov stanovený zatiaľ nie je, uviedol v piatok tlačový odbor Úradu vlády SR.

Minulý týždeň pribudli desiatky potvrdených prípadov na ochorenie COVID-19, rovnako aj úmrtia. Podľa pondelkových štatistík eviduje Slovensko 2599 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19 a 31 mŕtvych.

Ministerstvo zdravotníctva SR naplánovalo na utorok stretnutie pandemickej komisie, ktorá by mala odobriť pandemický plán.

Do pandemického plánu potreboval rezort podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO) zapracovať viaceré pripomienky. Avizoval však vytvorenie štyroch pracovných skupín, ktoré sa zaoberajú imunizáciou obyvateľstva, vytvorením semaforov pre zariadenia sociálnych služieb, zabezpečením tímov rýchlej intervencie či zabezpečením ambulantnej starostlivosti v súvislosti s novým koronavírusom.