Quantcast
< sekcia Slovensko

Premiér E.Heger: Aj menšinová vláda vie pokračovať v reformách

Na snímke premiér SR Eduard Heger (OĽaNO) počas 104. schôdze vlády SR 21. septembra 2022 v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann

Zároveň nepovedal, či dal prezidentke meno nového ministra školstva. Chce najprv počkať, kým sa vráti zo Spojených štátov.

Bratislava 22. septembra (TASR) - Premiér Eduard Heger (OĽANO) vo štvrtok vyhlásil, že aj menšinová vláda vie pokračovať v reformách. Uviedol to v diskusnej relácii Rádia Expres Braňo Závodský naživo.

"Či je vláda menšinová alebo väčšinová, toto realizovať vie," skonštatoval poukazujúc na realizovanie už parlamentom schválených reforiem. Na schvaľovanie legislatívy je podľa neho parlament potrebný, ale následné napĺňanie reforiem realizuje vláda.

Heger tvrdí, že ako menšinová vláda nemajú garantovanú väčšinu, preto nevie povedať, s kým bude ďalej vládnuť. "Priorita sú SaS, Tomáš Valášek a Miroslav Kollár," dodal.

Zároveň nepovedal, či dal prezidentke meno nového ministra školstva. Chce najprv počkať, kým sa vráti zo Spojených štátov. "Prezidentka sa vráti, proces bude bežať," povedal odmietajúc špekulácie o menách.

Súčasne vyhlásil, že úpravu paragrafu 363 drží v rukách predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), ktorý má podľa neho na druhé čítanie veto. "Strana Sme rodina jasne povedala, že toto vetuje," priblížil a dodal, že stále je to zavetované.