Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 23. február 2024Meniny má Roman a Romana
< sekcia Slovensko

VIDEO: Prešovský gréckokatolícky arcibiskup hlasoval medzi prvými

Na snímke arcibiskup prešovskej archieparchie a metropolita Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku Ján Babjak hlasuje v Referende 7. februára 2015 v Prešove. Foto: TASR/Milan Kapusta

Ako Ján Babjak uviedol, toto je jedna z prvých úloh dnešného dňa nielen pre to, že sa zúčastňuje na všetkých voľbách a hlasovaniach.

Prešov 7. februára (TASR) – Medzi prvými obyvateľmi, ktorí prišli v dnešnom referende o rodine hlasovať v okrsku číslo 27 na Kúpeľnej ulici v Prešove, bol aj prešovský gréckokatolícky arcibiskup a metropolita Ján Babjak.

Ako povedal, toto je jedna z prvých úloh dnešného dňa nielen pre to, že sa zúčastňuje na všetkých voľbách a hlasovaniach. Prišiel skoro pre to, lebo dopoludnia slúži odpustovú liturgiu pri príležitosti Fatimskej soboty v Ľutine v Sabinovskom okrese.

Na snímke arcibiskup prešovskej archieparchie a metropolita Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku Ján Babjak počas hlasovania v Referende 7. februára 2015 v Prešove.
Foto: TASR/Milan Kapusta

"Ja si tieto úlohy a občianske povinnosti veľmi rád spĺňam. Nikto neberie práva tým, čo chcú inak žiť, majú rozum a slobodnú vôľu, no zase nech nikto nesiaha na práva rodín. Dnes podľa mňa všetci ľudia vstanú a prídu, aby sa zúčastnili na týchto voľbách, aby v referende dali hlas tomu, čo cítia vo svojom srdci," povedal tesne po hlasovaní arcibiskup.


Volebná miestnosť, v ktorej hlasoval, bola od 7.00 h podľa predsedu okrskovej referendovej komisie Petra Hermanovského navštevovaná priebežne. Ľudia si hlasovanie spájajú s ďalšími svojimi činnosťami, ako sú nákup či prechádzka.