Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 15. júl 2024Meniny má Henrich
< sekcia Slovensko

V Šenkviciach hlasoval iniciátor referenda Anton Chromík

Anton Chromík z Aliancie za rodinu vhadzuje hlasovací lístok v Referende v obci Šenkvice, 7. februára 2015. Vpravo jeho manželka Beata. Foto: TASR/Michal Svítok

"Referendum je už teraz úspešné," uviedol Chromík.

Šenkvice 7. februára (TASR) - Svoj hlas prišiel dnes predpoludním odovzdať aj jeden z iniciátorov referenda Anton Chromík z Aliancie za rodinu, hlasoval vo volebnej miestnosti v šenkvickej materskej škole.

Ako sa vyjadril, "referendum je už teraz úspešné. Tešíme sa tomu, že sme na Slovensku mohli rozhodnúť a rozhodujeme my o tom, čo je pre naše deti dôležité. Verím, že ľudia vedia, že toto je veľmi dôležité hlasovanie. Myslím si, že je potrebné mať slušnú férovú diskusiu a dôležité je, aby ľudia sami rozhodovali o veciach, ktoré sa ich týkajú".

Z iniciatívy Aliancie za rodinu sa vyzbieralo takmer 400.000 podpisov na petičných hárkoch za vypísanie referenda. Do kampane sa zapojilo 10.000 dobrovoľníkov po celom Slovensku, niekoľko tisíc prispievateľov a sympatizantov. Referendum podporilo vyše 140 organizácií na Slovensku a viac ako 50 organizácií tretieho sektora z rôznych krajín Európy a sveta. Celosvetovú podporu slovenskému referendu vyjadrilo viac ako 91.000 občanov, väčšinou Európanov, ktorí sa podpísali pod petíciu prostredníctvom stránky citizengo.org.