< sekcia Slovensko

SMK: Od Bugára očakávame vysvetlenie ku komunikácii Mariana K.

Na archívnej snímke predseda strany Most-Híd Béla Bugár. Foto: TASR - Jakub Kotian

Béla Bugár, predseda strany Most-Híd, sa k stretnutiu na Maldivách pred časom vyjadril, že síce sa s Marianom K. stretol, ale o ničom dôležitom nerokovali.

Bratislava 15. augusta (TASR) - Mimoparlamentná SMK očakáva od predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára vierohodné vysvetlenie v súvislosti so zverejnenou komunikáciou Mariana K. a Aleny Zs., v ktorej sa Bugár spomína. Kauza môže mať podľa SMK nedozerné následky. Informoval o tom tlačový tajomník strany Róbert Králik."Béla Bugár, predseda strany Most-Híd, sa k stretnutiu na Maldivách pred časom vyjadril, že síce sa s Marianom K. stretol, ale o ničom dôležitom nerokovali. Avšak podľa zverejneného prepisu rozhovoru Mariana K. a Aleny Zs. zo šifrovacej aplikácie Threema je možné dospieť k úplne iným záverom," uviedlo SMK, ktoré má začiatkom budúceho týždňa pokračovať v rokovaniach s Mostom-Híd o podmienkach prípadnej spolupráce.

Predseda Mosta-Híd Béla Bugár na štvrtkovej tlačovej konferencii odmietol spájanie svojej osoby s obvineným kontroverzným podnikateľom Marianom K. a to, že sa mal s ním v marci 2018 na Maldivách rozprávať o zachovaní vládnej koalície.

Podľa medializovanej údajnej komunikácie Mariana K. a Aleny Zs., ktorí sú obvinení z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, vyplýva, že Marian K. mal byť v kontakte aj s ďalšími politikmi. Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) mu mal telefonovať a s bývalým premiérom a predsedom strany Smer-SD Robertom Ficom sa mal stretnúť.