Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 8. december 2023Meniny má Marína
< sekcia Slovensko

Vitajte na novom spravodajskom portáli TERAZ.SK

Generálny riaditeľ Tlačovej agentúry SR Jaroslav RezníkFoto: TASR / Pavel Neubauer

Portál bude širokej verejnosti sprístupňovať spravodajstvo národnej a verejnoprávnej tlačovej agentúry, vrátane fotografii a videí tak, aby pokryl rastúci dopyt po aktuálnych informáciách.

Bratislava 7. marca (TASR) - Tlačová agentúra Slovenskej republiky dnes spustila nový spravodajský portál Teraz.sk s podtitulom Slovenské noviny. Portál bude širokej verejnosti sprístupňovať spravodajstvo národnej a verejnoprávnej tlačovej agentúry, vrátane fotografii a videí tak, aby pokryl rastúci dopyt po aktuálnych informáciách.

„Projekt Teraz.sk je ďalším posilnením služieb pre verejnosť, ktoré Tlačová agentúra Slovenskej republiky prináša,“ uviedol generálny riaditeľ agentúry Jaroslav Rezník. Projekt nebude spoplatnený, a denne bude ponúkať približne stovku najdôležitejších a najzaujímavejších správ z agentúrneho servisu TASR.

Okrem toho Teraz.sk bude ďalším kanálom na publikovanie Školského servisu TASR: Niekoľko stoviek prispievateľov do tohto jedinečného projektu verejnoprávnej agentúry získa vzácny priestor na publikovanie svojich správ v celoslovenskom online médiu, a aj širšie publikum, pretože ich správy si bude môcť prečítať každý návštevník portálu.

Do konca marca bude portál v skúšobnej prevádzke. Počas mesiaca by naň malo pribudnúť viacero zaujímavých služieb, napríklad e-mailový denník či bezplatné aplikácie pre mobilné telefóny a tablety.

Tlačová agentúra Slovenskej republiky je verejnoprávna, národná, nezávislá, informačná inštitúcia, ktorá poskytuje službu verejnosti v oblasti spravodajstva.