Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 31. marec 2023Meniny má Benjamín
< sekcia Šport

Brňák skončil po štvrťfinálovom zápase bez troch zubov

Tomáš Brňák (na ľade), archívne foto Foto: TASR/Branislav Raško

Slovenský hokejista v službách ŠHK 37 Piešťany Tomáš Brňák nebude na záver štvrťfinálovej série extraligovej play off spomínať v dobrom.

Piešťany 10. marca (TASR) - Slovenský hokejista v službách ŠHK 37 Piešťany Tomáš Brňák nebude na záver štvrťfinálovej série extraligovej play off spomínať v dobrom. Nielenže jeho tím podľahol v šiestom dueli Košiciam 0:3 a vypadol, 27-ročný obranca má po nešťastnom zákroku od Petra Bartoša vylomené tri zuby a zlomenú čeľusť. Z Piešťan ho ihneď po strete odviezla sanitka do Trnavy, kde musí podstúpiť operáciu.

Nepríjemný moment sa stal v 51. minúte utorňajšieho duelu. Bartoš trafil Brňáka hokejkou do tváre a domáci obranca odišiel z ľadu so zakrvavenou tvárou. "Tomáš Brňák má vylomené tri zuby, ďalšie dva posunuté, navyše má aj zlomenú čeľusť. Sanitka ho ihneď previezla do Trnavy, kde ho budú operovať," uviedol hovorca piešťanského klubu Tomáš Horký. Bartoš dostal vyšší trest do konca zápasu za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

K nepríjemnému incidentu zaujal stanovisko aj útočník Peter Bartoš, ktorý za svoj zákrok dostal 5-minutový trest do konca stretnutia za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou: "Mrzí ma to, nechcel som mu hrať hokejkou do tváre. Bol tam faul, seknutie, a od jeho hokejky sa mu to odrazilo do tváre. Je mi to ľúto, nebol v tom žiadny úmysel," uviedol skúsený útočník.

Košice triumfovali v sérii nad Piešťanmi 4:2 na zápasy postúpili do svojho jubilejného dvadsiateho semifinále v histórii slovenskej extraligovej play off.