< sekcia Šport

Colorado získalo z Montrealu Briera za Parenteaua a výber v drafte

Na snímke hokejista Daniel Brier strieľa gól. FOTO TASR/AP

36-ročný Briere nazbieral v minulej sezóne za Canadiens 25 bodov v základnej časti, v šestnástich dueloch play off strelil ďalšie tri góly a pridal 4 asistencie.

New York 30. júna (TASR) - Hokejový klub zámorskej NHL Colorado Avalanche vymenil útočníka PA Parenteaua a výber v 5. kole vstupného draftu 2015 do Montrealu Canadiens za skúseného veterána a útočníka Daniela Briera. Ten nevyužil klauzulu o zákazu trejdu v jeho zmluve, informoval oficiálny wev NHL.

"Daniel je skúsený veterán, ktorý nám prinesie množstvo skúseností. Tešíme sa, že taký útočník príde do nášho tímu," povedal viceprezident "lavíny" Joe Sakic. Tridsaťšesťročný Briere nazbieral v minulej sezóne za Canadiens 25 bodov (13 gólov) v základnej časti, v šestnástich dueloch play off strelil ďalšie tri góly a pridal 4 asistencie. Celkovo v kariére v 916 súbojoch základnej časti nazbieral 684 bodov (299 gólov). V roku 1996 ho draftoval Phoenix, okrem neho hral v profilige aj v dresoch Buffalo Sabres, Philadelphia Flyers a Montrealu Canadiens.

Tridsaťjedenročný Parenteau za dve sezóny v Colorade strelil 32 gólov a nazbieral 76 bodov v 103 zápasoch. V lige hral za Chicago Blackhawks, New York Rangers, New York Islanders a Avalanche.