< sekcia Šport

ČSOB Bratislava Marathon až na jeseň, organizátori avizujú novinky

Na snímke víťaz 14. ročníka ČSOB Bratislava marathonu Poliak Slawomir Gawlik v Bratislave 7. apríla 2019. Foto: TASR - Dano Veselský

Na túto novinku nadviaže od júna už 2. ročník ČSOB letnej série, ktorá v júni, júli a auguste dovedie bežcov až na štart jesenného ČSOB Bratislava Marathon.

Bratislava 31. marca (TASR) - Šestnásty ročník ČSOB Bratislava Marathon sa pre pretrvávajúce protipandemické opatrenia uskutoční netradične až na jeseň v termíne 4. a 5. septembra. Pôvodne sa mal bežať už 10. a 11. apríla.

Organizátor Bratislava MarathonTeam avizuje niekoľko noviniek. Jednou z tých viditeľných je zmena loga podujatia. Nové logo ČSOB Bratislava Marathon nadväzuje na logo vytvorené k ďalšiemu spoločnému projektu Bratislava Marathon Team-u a ČSOB. "Jedným z dôsledkov aktuálnej situácie je splynutie on-line a off-line sveta behov a bežeckých podujatí. Virtuálny priestor si vyžaduje jednoduchosť, funkčnosť a účelnosť, čo potvrdzuje aj účasť na virtuálnych behoch organizovaných Bratislava Marathon Team-om. Preto sme sa rozhodli v novom logu staviť na nadčasové jednoduché línie, dynamiku a samozrejme aj symboliku. Podobne sme minulý rok úspešne navrhli aj logo nášho nového behu ČSOB Night Run Štrbské Pleso," uviedla v tlačovej správe Mária Horváthová, riaditeľka odboru komunikácie ČSOB.

Samotnému ČSOB Bratislava Marathon 2021 bude predchádzať aj ďalšia novinka, ktorá vzišla zo súčasnej pandemickej situácie. Prvý májový týždeň sa uskutoční špeciálny bežecký víkend. "Celú zimu a takisto aj v súčasnosti sledujeme, ako sa bežci pripravujú a zlepšujú svoje športové výkony, aj keď len na virtuálnych behoch na kratších tratiach. Preto sme sa rozhodli potešiť ich a pripravili sme v našom bežeckom kalendári novinku. Zabeháme si síce stále ešte virtuálne, ale 1. a 2. mája sa budú môcť bežci otestovať na tratiach z klasického programu ČSOB Bratislava Marathon či už v minmaratóne na 4,2 km, na 10 km alebo v polmaratóne. Dostanú tak šancu porovnať svoje časy s výkonmi dosiahnutými v roku 2020, otestovať si aktuálnu pripravenosť a prípadne stanoviť si základ na prípravu pre zlepšenie smerom ku klasickej jesennej akcii. Všetky informácie o nových virtuálnych bežeckých pretekoch zverejníme už po veľkonočných sviatkoch," vysvetlil riaditeľ 16. ročníka ČSOB Bratislava Marathon Jozef Pukalovič.

Na túto novinku nadviaže od júna už 2. ročník ČSOB letnej série, ktorá v júni, júli a auguste dovedie bežcov až na štart jesenného ČSOB Bratislava Marathon. Presné termíny jednotlivých behov a aj súťažné lokality zverejnia organizátori počas apríla, pričom formát pretekov bude závisieť aj od aktuálneho vývoja epidemiologickej situácie a uvoľňovania opatrení.