Quantcast
< sekcia Šport

Dráhová cyklistka Bačíková dosiahla prvé sezónne víťazstvo v omniu

Foto: FOTO TASR – Milan Kapusta

Bačíková zvíťazila v súčte výsledkov štyroch rôznych disciplín s celkovým ziskom 119 bodov. Za sebou nechala Emily Kayovú z Írska (113) i Barbaru Guarischiovú z Talianska (112).

Brno 20. júna (TASR) - Slovenská reprezentantka v dráhovej cyklistike Alžbeta Bačíková si pripísala prvé sezónne víťazstvo v olympijskom omniu. V nedeľu triumfovala v pretekoch Grand Prix Brno, ktoré sú zaradené v kalendári UCI ako podujatie kategórie CL 2.

Bačíková zvíťazila v súčte výsledkov štyroch rôznych disciplín s celkovým ziskom 119 bodov. Za sebou nechala Emily Kayovú z Írska (113) i Barbaru Guarischiovú z Talianska (112). "Som veľmi šťastná. Konečne v majstrovských dukláckych farbách majsterky Slovenska v omniu. Spolu s trénerom Bačíkom postupujeme v naplánovanom programe s cieľom vrcholu na majstrovstvách Európy a sveta," uviedla Bačíková v tlačovej správe Slovenského zväzu cyklistiky.

Ďalšia slovenská reprezentantka Tereza Medveďová obsadila v omniu 13. miesto (60 b.), Petra Machálková skončila 16. (30). Obe spolu tvorili aj dvojičku v madisone, v ktorom sa umiestnili na šiestej priečke.