< sekcia Šport

NHL: Stamkos sa podrobil operácii brušného svalstva

Na snímke kapitán Tampy Bay Lightning Steven Stamkos. Foto: TASR/AP

Tridsaťročný center odohral v predchádzajúcom ročníku v základnej časti 57 zápasov, v ktorých strelil 29 gólov a nazbieral 66 bodov.

Tampa 11. októbra (TASR) - Kapitán hokejistov Tampy Bay Lightning Steven Stamkos absolvoval v priebehu uplynulého týždňa operáciu brušného svalstva. Podľa portálu The Athletic by sa mal stihnúť zotaviť do štartu novej sezóny NHL.

Stamkosa brzdili zdravotné problémy celú sezónu 2019/2020. Vo vyraďovacej časti, v ktorej "blesky" dokráčali až k zisku Stanleyho pohára, neodohral ani zápas, s výnimkou necelých troch minút v treťom finálovom dueli proti Dallasu. Počas nich však stihol streliť gól hneď zo svojej prvej strely.

Tridsaťročný center odohral v predchádzajúcom ročníku v základnej časti 57 zápasov, v ktorých strelil 29 gólov a nazbieral 66 bodov. Na začiatku marca podstúpil svoju prvú operáciu brušného svalstva, po reštarte sezóny po koronavírusovej prestávke sa pripojil k tímu, no zdravotné problémy ho stále limitovali.

Stamkos počas kariéry dvakrát získal Maurice "Rocket" Richard Trophy pre najlepšieho strelca základnej časti NHL (2010, 2012), šesťkrát sa zúčastnil na All-Star exhibícii. S kanadskou reprezentáciou vyhral Svetový pohár 2016 v Toronte, vybojoval zlato na juniorskom šampionáte v roku 2008 a s A-tímom striebro na MS 2009. V Tampe je jeho spoluhráč aj slovenský obranca Erik Černák.