Obhajkyne titulu z Kanady nastúpia vo finále proti USA

Na snímke druhá zľava americká útočníčka Taylor Heiseová oslavuje so spoluhráčkami gól v zápase semifinále MS v hokeji žien USA - Česká republika (10:1) v dánskom Herningu v sobotu 3. septembra 2022. Foto: TASR/AP

Hokejistky USA rozhodli o svojom triumfe už v prvej tretine, keď dokázali streliť Češkám až šesť gólov.

Herning/Frederikshavn 3. septembra (TASR) - Vo finále MS v Dánsku sa predstavia hokejistky USA a Kanady. Američanky deklasovali v prvom sobotnom semifinále Češky 10:1. Obhajkyne titulu Kanaďanky vyhrali nad Švajčiarkami 8:1.

Hokejistky USA rozhodli o svojom triumfe už v prvej tretine, keď dokázali streliť Češkám až šesť gólov. Amanda Kesselová zaznamenala v stretnutí hetrik, najproduktívnejšou hráčkou v zápase bola Taylor Heiseová s 5 bodmi (2+3). Kanaďanky takisto potvrdili úlohu favoritiek a vysoko zdolali Švajčiarky. Zámorské družstvá si zmerajú sily po druhý raz na turnaji, v A-skupine uspeli Američanky 5:2.

MS žien v Dánsku

semifinále:

USA - Česko 10:1 (6:0, 2:1, 2:0)

Góly: 11., 27 a 32. Kesselová, 8. a 53. Heiseová, 15. a 19. Knightová, 10. Scamurraová, 20. Carpenterová, 51. Harveyová - 32. Hymlárová

Kanada - Švajčiarsko 8:1 (2:0, 2:1, 4:0)

Góly: 42. a 46. Poulinová, 14. O'Neillová, 14. Eldridgeová, 23. Jennerová, 28. Fillierová, 44. Nurseová, 55. Clarková – 33. Christenová