< sekcia Zahraničie

VIDEO: CNN zamenila fotografie Džihádistu Johna a Vladimira Putina

CNN zamenila fotografie Džihádistu Johna a Vladimira Putina Foto: Screenshot YouTube

Tento prípad je ďalším zo série prešľapov CNN, z ktorých mnohé sa týkajú Ruska a Ukrajiny.

Moskva 27. februára (TASR) - Americká spravodajská televízna stanica CNN sa dnes ospravedlnila za to, že vo štvrtok večer vo svojom príspevku o identite maskovaného militanta extrémistickej skupiny Islamský štát (IS), známeho pod prezývkou Džihádista John, použila fotografiu ruského prezidenta Vladimira Putina.

Správa moderátora Maxa Fostera z londýnskeho štúdia CNN bola zameraná na odhalenie identity mladého Brita arabského pôvodu, ktorý stojí za brutálnymi dekapitáciami najmenej siedmich zajatcov IS zo západných krajín a Japonska, videá ktorých sa priebežne objavovali na internete od vlaňajšieho augusta.

V štvrtej minúte príspevku došlo v súvislosti s touto témou k zámene fotografie daného teroristu, medzitým identifikovaného ako Mohammed Emwazi z Londýna, za fotografiu ruského prezidenta. CNN označila neskôr tento incident za technickú chybu, informovala agentúra RIA Novosti."Vzhľadom na zlyhanie videoserveru v priebehu dnešných mimoriadnych správ sme omylom zverejnili snímku Vladimira Putina, ktorá bola pripravená pre našu ďalšiu reportáž. Za chybu sa ospravedlňujeme," uviedol hovorca stanice.

Otázkou zostáva, či išlo skutočne o incident alebo zámernú provokáciu, keďže americký rezort diplomacie často uvádza, že Rusko je také zlé ako IS, poznamenáva RIA Novosti.

Tento prípad je ďalším zo série prešľapov CNN, z ktorých mnohé sa týkajú Ruska a Ukrajiny. Naposledy sa tak stalo minulý týždeň, keď stanica ukázala mapu Ruska zahŕňajúcu celé územie Ukrajiny.