< sekcia Zahraničie

OBRAZOM: Ukrajinci hlasujú v predčasných voľbách

Občania hádžu volebné lístky do urny vo volebnej miestnosti v ukrajinskom Kyjeve 21. júla 2019. Na Ukrajine sa začali v nedeľu ráno predčasné parlamentné voľby, v ktorých obyvatelia rozhodujú o novom zložení Najvyššej rady. Hlasovacie právo má približne 30 miliónov obyvateľov krajiny. Volebné miestnosti sa na Ukrajine otvorili o 08.00 h a zostanú otvorené do 20.00 h miestneho času. Foto: TASR/AP

Hlasovacie právo má približne 30 miliónov obyvateľov krajiny.

Bratislava 21. júla (TASR/Teraz.sk) - Na Ukrajine sa začali v nedeľu ráno predčasné parlamentné voľby, v ktorých obyvatelia rozhodujú o novom zložení Najvyššej rady. Hlasovacie právo má približne 30 miliónov obyvateľov krajiny. Volebné miestnosti sa na Ukrajine otvorili o 08.00 h a zostanú otvorené do 20.00 h miestneho času.

Žena so svojou dcérou hádže volebný lístok do volebnej urny vo volebnej miestnosti v ukrajinskom Kyjeve 21. júla 2019. Na Ukrajine sa začali v nedeľu ráno predčasné parlamentné voľby, v ktorých obyvatelia rozhodujú o novom zložení Najvyššej rady. Hlasovacie právo má približne 30 miliónov obyvateľov krajiny. Volebné miestnosti sa na Ukrajine otvorili o 08.00 h a zostanú otvorené do 20.00 h miestneho času.
Foto: TASR/AP


Muž prechádza okolo kandidátky parlamentných volieb vo volebnej miestnosti v ukrajinskom Kyjeve 21. júla 2019.
Foto: TASR/AP


Chlapec hádže volebný lístok svojej starej mamy do volebnej urny vo volebnej miestnosti v ukrajinskom Kyjeve 21. júla 2019.
Foto: TASR/AP


Manželia si prezerajú volebné lístky vo volebnej miestnosti v ukrajinskom Kyjeve 21. júla 2019.
Foto: TASR/AP


Muž hádže volebný lístok do urny vo volebnej miestnosti v ukrajinskom Kyjeve 21. júla 2019.
Foto: TASR/AP