< sekcia Zahraničie

OBRAZOM: Zábery, z ktorých mrazí. Mohutná explózia v Bejrúte

Ľudia pomáhajú pri evakuácii zranených osôb po masívnych výbuchoch v prístave v libanonskom hlavnom meste Bejrút v utorok 4. augusta 2020. Foto: TASR/AP

Pozrite si zábery, ktoré zachytávajú obrovskú tragédiu v Bejrúte.

Bratislava 6. august (TASR/Teraz.sk) - Pri explózii v libanonskej metropole zahynulo najmenej 135 ľudí a približne 5000 ďalších utrpelo zranenia. Podľa miestnych úradov výbuch spôsobilo nesprávne skladovanie 2750 ton dusičnanu amónneho v bejrútskom prístave.Na snímke záchranári hľadajú obete na mieste masívnych výbuchov v prístave v libanonskom hlavnom meste Bejrút vo štvrtok 6. augusta 2020.
Foto: TASR/AP


Libanonskí armádni vojaci hliadkujú pred zničenými loďami na mieste masívnych výbuchov v prístave v libanonskom hlavnom meste Bejrút vo štvrtok 6. augusta 2020.
Foto: TASR/APZamestnankyňa stojí v zničenej reštaurácii deň po masívnej explózii v prístave v Bejrúte 5. augusta 2020.
Foto: TASR/AP


Dym stúpa po masívnych výbuchoch do prístavu v libanonskom hlavnom meste Bejrút v utorok 4. augusta 2020.
Foto: TASR/AP


Vojaci hľadajú ľudí v troskách budovy po utorňajších masívnych výbuchoch v prístave v libanonskom hlavnom meste Bejrút v stredu 5. augusta 2020.
Foto: TASR/AP


Príslušníci francúzskej Civilnej bezpečnosti prichádzajú na medzinárodné letisko Charlesa de Gaulla v Paríž 5. augusta 2020.
Foto: TASR/AP


Ľudia stoja pri zničených budovách po utorňajších masívnych výbuchoch v prístave v libanonskom hlavnom meste Bejrút v stredu 5. augusta 2020.
Foto: TASR/AP


Záchranári pomáhajú zranenému mužovi po masívnych výbuchoch v prístave v libanonskom hlavnom meste Bejrút v utorok 4. augusta 2020.
Foto: TASR/AP


Zranený muž kráča po masívnej explózii v prístave v Bejrúte 4. augusta 2020.
Foto: TASR/AP


Zranený muž sedí na chodníku po masívnej explózii v Bejrúte 4. augusta 2020.
Foto: TASR/APNa snímke z videa ľudia kráčajú ulicou po explózii v Bejrúte 4. augusta 2020.
Foto: TASR/AP