< sekcia Zahraničie

Zelenskyj chce s Porošenkom diskutovať 19. apríla

Volodymyr Zelenskyj, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Zelenskyj súčasne vyzval svojich priaznivcov, aby mu do komentárov pod videom napísali otázky, ktoré by v ich mene mal položiť Porošenkovi.

Kyjev 8. apríla (TASR) - Zabávač a kandidát na post ukrajinského prezidenta Volodymyr Zelenskyj v pondelok vyhlásil, že na diskusiu na kyjevský štadión Olimpijskyj príde 19. apríla, a nie 14. apríla, ako ho vyzval protikandidát v druhom kole volieb, úradujúci prezident Petro Porošenko.

Podľa agentúry Ukrinform to Zelenskyj oznámil vo svojom najnovšom videoposte zverejnenom na sociálnej sieti Facebook.


Zelenskyj v ňom súčasne vyzval svojich priaznivcov, aby mu do komentárov pod videom napísali otázky, ktoré by v ich mene mal položiť Porošenkovi. Vyjadril presvedčenie, že po takmer piatich rokoch Porošenkovej vlády majú Ukrajinci veľa otázok, ktoré by mu radi položili.

Agentúra Ukrinform v pondelok informovala, že Zelenskyj sa stretol s lídrom ukrajinskej strany Občiansky postoj Anatolijom Hrycenkom - exministrom obrany.

Hrycenko na svojej stránke na Facebooku napísal, že Zelenskyj "nie je pripravený na prezidentskú funkciu, ale je si vedomý zodpovednosti, je pripravený vyvinúť (potrebné) úsilie a deklaruje zámer povolať si profesionálov".

Hrycenko tiež dodal, že Zelenskyj sa veľmi zodpovedne pripravuje na debaty s Porošenkom.

Spresnil, že Zelenskyj ho ubezpečil, že v prípade svojho zvolenia "nestrpí korupciu a rabovanie, nevydá Ukrajinu (ruskému prezidentovi Vladimirovi) Putinovi, nevzdá sa smerovania Ukrajiny k členstvu v Európskej únii a NATO a neponíži ukrajinský jazyk".