< sekcia Slovensko

Danko bude žiadať vysvetlenie od Lajčáka

Na snímke predseda parlamentu SR Andrej Danko. Foto: TASR - Martin Baumann

Predseda parlamentu ani prezident svoje vystúpenia vopred nekonzultovali, čo sa podľa Lajčáka stalo po prvý raz a čo nie je v poriadku.

Moskva/Bratislava 15. novembra (TASR) - Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) bude po návrate z návštevy Ruska žiadať vysvetlenie od ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka (nominant Smeru-SD). Danko chce vysvetlenie toho, čo považuje za "nehorázne komentovanie" vystúpenia predsedu NR SR v ruskej Štátnej dume. Uviedla to šéfka komunikácie parlamentu Zuzana Čižmáriková.
"Pán predseda (Danko) nevidí žiaden dôvod, prečo by mal svoj prejav konzultovať s ministrom," uviedla pre TASR Čižmáriková.Lajčák predtým povedal, že nemá dobrý pocit z toho, že najvyšší ústavní činitelia nemajú potrebu prekonzultovať s rezortom diplomacie svoje zahraničnopolitické vystúpenia. Uviedol to po stredajšom rokovaní vlády na margo pripravovaného prejavu predsedu NR SR Andreja Danka v ruskej Štátnej dume a prezidenta SR Andreja Kisku v Európskom parlamente. Na margo Danka Lajčák poznamenal, že nepozná obsah jeho vystúpenia.Danko ani Kiska svoje vystúpenia vopred nekonzultovali, čo sa podľa Lajčáka stalo po prvý raz a čo nie je v poriadku. V tejto súvislosti zdôraznil potrebu jednotnej zahraničnej politiky Slovenskej republiky.