Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 25. marec 2023Meniny má Marián
< sekcia Slovensko

Rodičia zavraždených sú presvedčení o vine Mariana K. a Aleny Zs.

Na snímke uprostred Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej Martiny Kušnírovej a vpravo jej právny zástupca Roman Kvasnica, v bielej košeli brat Martiny Kušnírovej Lukáš Kušnír a vedľa jeho žena Katarína Kušnírová pred pojednávaním v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku 3. septembra 2020. Foto: TASR Jaroslav Novák

Zlatica Kušnírová dúfa, že Najvyšší súd (NS) SR rozhodnutie zvráti.

Pezinok 3. septembra (TASR) - Rodičia zavraždených Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej dúfali, že Mariana K. a Alenu Zs. neoslobodia. Reagovali tak na rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorý ich oslobodil spod obžaloby v kauze vraždy dvojice. Zlatica Kušnírová dúfa, že Najvyšší súd (NS) SR rozhodnutie zvráti. Verí v to aj kolega zavraždeného novinára Marek Vagovič, ktorý je presvedčený o vine Mariana K. a Aleny Zs. Rozhodnutie ŠTS nie je právoplatné, rozhodovať môže ešte NS SR."Je to zle, vidno, že spravodlivosť ešte na Slovensku nezačala úradovať. Bojujeme ďalej," povedala matka zavraždenej Martiny. Je presvedčená, že za vraždou je Marian K. a ďalší. "Všetky finančné skupiny," podotkla, no nechcela ich menovať. O vine Mariana K. je presvedčený aj Jozef Kuciak, otec zavraždeného novinára. Vidí ho za objednávkou vraždy. Pýta sa, kde by Tomáš Sz., vinný z účasti na vražde, prišiel k toľkým peniazom, ktoré za vraždu objednávateľ zaplatil.Vagovič je z rozhodnutia ŠTS sklamaný, vyčíta mu právny purizmus. Nerozumie, že súdu nestačila séria nepriamych dôkazov, ani priame výpovede účastníkov vraždy. Je presvedčený, že dôkazy na odsúdenie boli dostatočné. "Pri objednávateľoch to takmer vždy stojí na nepriamych dôkazoch. Príde mi to celé absurdné," uviedol Vagovič. Pýta sa, kto si vraždu objednal.

Vagovič si myslí, že odsudzujúcim rozsudkom by súd neriskoval justičný omyl. "Ak by ich súd uznal za vinných, nič by neriskoval, nebol by to justičný omyl, som presvedčený, že sú vinní," povedal. Dúfa, že NS SR rozhodnutie zvráti.

"Som sklamaný a smutný. Súd pre nedostatok dôkazov neuznal Mariana K. a Alenu Zs. za vinných z vraždy Jána a Martiny," reagoval šéfredaktor portálu Aktuality.sk Peter Bárdy. Hovorí, že to však nie je koniec, je presvedčený, že Marian K. dal zavraždiť jeho kolegu Kuciaka.