Bratislava - Stručný prehľad najdôležitejších správ zo servisov TASR v piatok 11. júla 2025 - 5.45 h.
Bratislava - Vo vojenskom výcvikovom priestore Turecký Vrch sa včera začal prvý turnus výcviku pre Národné obranné sily. Na výcviku sa zúčastňuje aj prezident SR Peter Pellegrini a minister obrany Robert Kaliňák. Na snímke prezident SR Peter Pellegrini si skúša vojenské vybavenie. Foto: TASR - Martin Baumann
Bratislava - Premiér Robert Fico sa neplánuje zapájať do súdneho konania v prípade atentátu na jeho osobu. Zopakoval, že útočníkovi odpustil. Myslí si však, že bol opozičným aktivistom. Na snímke predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD).Foto: TASR - Jaroslav Novák
Bratislava - Premiér Robert Fico avizuje pomoc vlády pri náhrade škôd po víchrici na východnom Slovensku. Silný vietor sprevádzaný dažďom, ktorý zasiahol v pondelok 7. júla východné Slovensko, zničil Národnú kultúrnu pamiatku - sušiareň liečivých rastlín v Hanušovciach nad Topľou 8. júla 2025.Foto: TASR - Veronika Mihaliková
Bratislava - Opozičné hnutie PS žiada mimoriadne rokovanie Ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR. Chce riešiť zlyhania ministra spravodlivosti Borisa Suska. Hovorí napríklad o negatívnych dosahoch novely Trestného zákona.
Zlaté Moravce - Obce Zlatno a Velčice v okrese Zlaté Moravce upozorňujú občanov a návštevníkov na výskyt medveďa hnedého.
Košice - Opozičná strana SaS kritizuje, že vláda SR schválila zámer vypracovať novú víziu rozvoja Slovenska do roku 2040 a označuje ho za ďalší príklad nekoncepčného vládnutia. Poukázala na to, že Slovensko už má platný strategický dokument, ktorý vznikol za predchádzajúcej vlády a bol schválený v roku 2021.
Bratislava - Letisko M. R. Štefánika v Bratislave v tomto roku prepravilo na odletoch a príletoch viac ako jeden milión cestujúcich. Pokoriť miliónovú hranicu sa tak letisku podarilo ešte o dva týždne skôr ako vlani.
Rím - Nemecký kancelár Friedrich Merz včera vyčítal Slovensku, že blokuje nové sankcie EÚ proti Rusku. Na snímke nemecký kancelár Friedrich Merz.Foto: TASR/AP
- Premiér Robert Fico je pripravený sa kedykoľvek stretnúť s nemeckým kancelárom Friedrichom Merzom, aby vyriešili otázku 18. sankčného balíka proti Ruskej federácii.
Brusel - Európska komisia vyplatila Slovensku piatu platbu v rámci Mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti vo výške 492 miliónov eur. Slovensko doteraz cez plán obnovy dostalo 3,96 miliardy eur, čo predstavuje 62 % celkových pridelených finančných prostriedkov krajine.
Strasburg - Európska komisia na čele s predsedníčkou Ursulou von der Leyenovou včera podľa očakávaní ustála hlasovanie o nedôvere v Európskom parlamente. Na snímke predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.Foto: TASR/AP
Rím - Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová včera predstavila nový balík v hodnote 2,3 miliardy eur určený na podporu obnovy a rekonštrukcie Ukrajiny.
Londýn - Britský premiér Keir Starmer a francúzsky prezident Emmanuel Macron vyzvali spojencov, aby Rusko dostali pod ešte väčší tlak vo forme uvalenia nových sankcií s cieľom donútiť ho pristúpiť na prímerie na Ukrajine. Mierové sily na zaistenie tohto prípadného prímeria sú podľa Macrona pripravené na vyslanie.
Rím - Nemecko a Nórsko sú pripravené kúpiť od USA dovedna tri batérie systému protivzdušnej obrany Patriot pre Ukrajinu. Na snímke ukrajinský prezident.Foto: TASR/AP
Foix - Slovenská vodná slalomárka Karolína Abrahámová obsadila 8. priečku vo finále juniorskej súťaže v K1 na mládežníckych MS vo francúzskom Foix.
Trnava - Futbalistom Spartaka Trnava nevyšiel vstup do bojov o účasť v Európskej lige. V úvodnom zápase 1. predkola prehrali so švédskym BK Häcken 0:1. Na snímke vľavo hráč Trnavy Michal Ďuriš a hráč Häckenu Silas Andersen počas zápasu 1. predkola Európskej ligy medzi FC Spartak Trnava a BK Häcken v Trnave vo štvrtok 10. júla 2025. Foto: TASR - Lukáš Grinaj