Google pridáva panoramatické fotky indiánskych pamiatok do Street View
TASR, 17. augusta 2012 8:27
Foto: TASR/AP PhotoGoogle pridal do Street View 30 historických pamiatok z obdobia pred objavením Ameriky. Desiatky ďalších pribudnú ešte tento rok. Cieľom je zatiaľ 90 pamiatok. Informovali o tom mexická pobočka Google a Národný inštitút antropológie a histórie.
Aplikácia umožňuje návštevníkom kliknúť na miesto na mape a rozhliadať sa v uhle 360 stupňov. Výhľad je poskladaný z miliónov fotografii, ktoré po celom svete zbierajú špeciálne upravené vozidlá. Pre nafotenie mexických indiánskych pamiatok používa Google trojkolku, pretože na tieto miesta často nevedú dláždené cesty.
Medzi miesta, ktoré už boli pridané, patria Chichen Itzá, Teotihuacán a Monte Albán.
Viac článkov na tému:
Najnovšie články v rubrike
Trump: Na Kubu už nepôjde žiadna ropa ani peniaze
Trump ďalej tvrdí, že Venezuelu v súčasnosti chráni najsilnejšia armáda sveta - tá americká.
Premiér Kristersson kritizuje Trumpove výroky o Grónsku a Dánsku
Trump počas svojho druhého funkčného obdobia opakovane hovorí o prevzatí kontroly nad Grónskom.
Izrael vyzval EÚ označiť iránske Revolučné gardy za teroristov
V Iráne už dva týždne tisíce ľudí protestujú v reakcii na hlbokú ekonomickú krízu. Podľa aktivistov si zásahy bezpečnostných zložiek vyžiadali smrť desiatok demonštrantov.
Zimná krása




