Export z Číny v júni ožil a vzrástol
TASR, 13. júla 2015 8:43
Ilustračné foto Foto: TASR/APZo štatistík vyplýva, že čínsky export sa v júni zvýšil medziročne o 2,8 % po májovom poklese o 2,5 %. A import sa znížil o 6,1 %, čo je lepší výsledok ako v máji, keď sa prepadol o 17,6 %.
Zvýšenie exportu je dobrou správou pre čínskych lídrov, ktorí sa obávajú straty pracovných miest. Čínske továrne zamestnávajú milióny ľudí a sú závislé od exportu.
Výsledkom bol prebytok obchodnej bilancie vo výške 46,5 miliardy USD (41,57 miliardy eur), ktorý je o 47 % nižší ako pred rokom, v júni 2014. Tento výsledok sklamal analytikov. Očakávali totiž, že Čína vykáže v júni o vyššie kladné saldo, a to 55,70 miliardy USD.
(1 EUR = 1,1185 USD)
Najnovšie články v rubrike
Srbsko sa po problémoch s rafinériou NIS obáva o dodávky ruského plynu
Situácia by bola nepríjemná, ale nie úplne dramatická, tvrdia belehradskí experti.
Akcie v USA sa v piatok aj za celý týždeň posilnili
Všetky tri hlavné americké akciové indexy sa za uplynulý týždeň posilnili. S&P 500 sa zvýšil o 0,3 %, Nasdaq o takmer 1 % a Dow Jones o 0,5 %.
Štát objednáva batériové vlaky za 144 miliónov, jazdiť budú na Záhorí
Štátna tajomníčka Ministerstva dopravy SR Denisa Žiláková označila projekt za prelomový.
pomaly sa zvianočnieva.. :)




