Export Číny pokračuje v poklese
TASR, 8. decembra 2015 9:39
Ilustračné foto Foto: TASR/APPodľa údajov čínskej colnej správy klesol vývoz v novembri medziročne o 6,8 % po 6,9-% poklese v októbri. Vývoz tak klesol piaty mesiac po sebe, pričom rozsah novembrového poklesu bol výraznejší, než predpokladali analytici. Tí očakávali, že dosiahne maximálne 5 %.
Ešte výraznejšie klesol dovoz. Ten sa znížil o 8,7 %, no oproti predchádzajúcemu mesiacu bol výsledok pozitívnejší, keďže v októbri pokles dovozu predstavoval až 18,8 %. Údaje boli lepšie aj v porovnaní s odhadmi analytikov, ktorí podľa RTTNews počítali s poklesom o 11,6 %. V prípade dovozu ide o pokles už 13. mesiac po sebe.
Viac článkov na tému:
Najnovšie články v rubrike
Nálada švajčiarskych spotrebiteľov sa v júli zhoršila
Index spotrebiteľskej dôvery vo Švajčiarsku klesol v júli na -35 bodov z júnovej hodnoty -33 bodov.
Ceny čínskych výrobcov spomalili tempo rastu
Na medzimesačnej báze pokračovali ceny čínskych priemyselných výrobcov v poklese, ktorý bol trojnásobne prudší než v predchádzajúcom mesiaci.
Do slovenských kempov vlani prišlo 250.000 turistov, zhruba o 7 % viac
Kempovanie už nie je len synonymom jednoduchého stanovania.
Haló, kde ste sa schovali? 




