Exportéri podpísali memorandum o spolupráci so Srbskom
TASR, 16. júna 2021 10:39
Ilustračné foto Foto: PZ SR v BratislaveVýsledkom budúcej spolupráce a výmeny informácií má byť posilnenie vzájomných obchodných vzťahov medzi Slovenskom a Srbskom. „So Srbskom máme dlhodobé priateľské vzťahy a historické väzby. Vzájomný obchod má potenciál aj naďalej rásť a slovenským exportérom sa ponúkajú zaujímavé investičné možnosti v Srbsku napríklad v oblasti metalurgie alebo agropotravinárstva,“ uviedol predseda Rady slovenských exportérov Lukáš Parízek.
Rada slovenských exportérov združuje viac ako 70 slovenských spoločností a viac ako 20 domácich aj medzinárodných partnerov, medzi ktorých už patrí aj Obchodná a priemyselná komora Srbska. Tá sídli v Belehrade a združuje všetky podnikateľské subjekty na domácom trhu. Venuje sa aj rozvoju medzinárodných partnerstiev a obchodu s cieľom podporiť svojich členov na zahraničných trhoch.
Viac článkov na tému:
Najnovšie články v rubrike
Čínske automobilky výrazne zvyšujú podiel na trhu Južnej Afriky
Číňania zvýšili podiel na trhu najmä vďaka cenovo výhodným a technologicky vyspelým športovo-úžitkovým vozidlám (SUV) s dlhodobou zárukou.
Doručenie domov alebo do boxu? DPD prezrádza, čo si volia zákazníci
Zákazníci internetových obchodov využívajúcich služby DPD si okrem doručenia priamo na adresu môžu vybrať z 3690 výdajných bodov po celom Slovensku, kde si môžu balík vyzdvihnúť.
V ČR sa za štyri mesiace vyrobilo vyše 525.000 vozidiel
Najväčším producentom zostala mladoboleslavská Škoda Auto s produkciou vyše 350.000 áut.
Som tu správne? 




