Google kupuje spoločnosť Nest Labs za 3,2 miliardy USD
TASR, 14. januára 2014 9:57
Bez popisu Foto: TASR/APNest Labs založil Tony Fadell, jeden z bývalých predstaviteľov koncernu Apple, ktorý stál za vývojom iPodu. Fadell aj po zlúčení s Google zostane vo vedení firmy.
Google vďaka akvizícii získa prostredníctvom produktov Nest prístup k údajom o prevádzke domácností. Firma Nest na svojej internetovej stránke uviedla, že využívanie týchto informácií bude limitované a jeho cieľom bude "zlepšenie produktov a služieb Nest".
Fadell vlani v decembri vyhlásil, že firma Nest robí všetko pre to, aby zbieraním údajov neporušovala súkromie užívateľov. Reagoval tak na obavy verejnosti z prístupu veľkých telekomunikačných spoločností a tajných služieb k súkromným informáciám. Šéf Nest zdôraznil, že ak chce niekto získať údaje o klientoch firmy, musí sa obrátiť priamo na neho, alebo ďalších členov vedenia a vysvetliť, a tiež odôvodniť, na čo ich potrebuje.
Firma Nest Labs vznikla v roku 2010 a vyrába technicky vyspelé a úsporné produkty pre domácnosti, ktoré je možno ovládať prostredníctvom inteligentných mobilných telefónov. Tieto produkty dokážu vďaka citlivým senzorom zistiť, či sú užívatelia doma, alebo nie, a upraviť spotrebu energií, aby bola čo najefektívnejšia.
Najnovšie články v rubrike
BDR Thermea spustí vo Vranove nad Topľou výrobu v júli
Aktuálne prebieha v závode testovacia prevádzka a pokračuje nábor zamestnancov.
Slovakia Travel posilňuje príjazdový turizmus
FAM tripy, teda zoznamovacie cesty, umožňujú zahraničným touroperátorom osobne spoznať potenciál Slovenska.
Prebytok bežného účtu eurozóny v apríli medziročne klesol
Počas januára až apríla sa prebytok bežného účtu platobnej bilancie eurozóny zmenšil na 75,86 miliardy eur zo sumy 81,64 miliardy eur, na ktorej bol za január až apríl minulého roka.
Halóóó, je niekto doma?




