Ekonomika

Export Holandska pokračoval v auguste v raste

TASR, 12. októbra 2017 10:02

Objem holandského exportu sa v auguste zvýšil medziročne o 7,3 % po 7-% raste v predchádzajúcom mesiaci. Vzrástol aj objem dovozu.

Holanďania. Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Amsterdam 12. októbra (TASR) - Po prudkom spomalení rastu v júli zaznamenal holandský export v nasledujúcom mesiaci zrýchlenie jeho tempa, aj keď rozsah rastu zo začiatku leta nedosiahol. Augustové údaje dnes zverejnil holandský štatistický úrad.

Objem holandského exportu sa v auguste zvýšil medziročne o 7,3 % po 7-% raste v predchádzajúcom mesiaci. Júlový údaj predstavoval prudké spomalenie v porovnaní s medziročným vývojom v júni, keď rast vývozu dosiahol 10,7 %. Najviac sa pod augustové výsledky podpísal vývoz strojov a zariadení, ako aj chemických produktov.

Vzrástol aj objem dovozu. Ako uviedol štatistický úrad, import sa v porovnaní s augustom minulého roka zvýšil takmer o 8 %.
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

včera 19:18

Informačné modelovanie stavieb mení spôsob navrhovania aj stavania
Digitalizácia otvára priestor pre nové formy kontroly kvality.

sk
včera 18:58

Vysoké Tatry zaviedli systém evidencie hostí prepojený s Tatry Card
Zavedeniu systému predchádzali tri workshopy s podnikateľmi v ubytovacích službách.

sk
včera 17:02

Prevádzkový zisk Berkshire Hathaway v 2. kvartáli vzrástol o 16 %
Hotovosť konglomerátu počas uplynulého štvrťroka klesla na 364,7 miliardy USD z rekordných 380,2 miliardy USD na konci 1. kvartálu.

sk

Najčítanejšie Ekonomika

http://www1.teraz.sk/usercontent/photos/3/0/1/3-301d62ed552a2cb89fc2630df5fc2310fa5131ad.jpg

Téma TASR





Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac