Ekonomika

Google prináša slovenským školám návod, ako začať s výučbou na diaľku

TASR, 27. marca 2020 11:40

Nástroje dostupné v rámci služby G Suite pre vzdelávanie umožňujú zadávať žiakom a študentom úlohy vrátane ich kontroly a známkovania.

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 27. marca (TASR) - Špeciálnu stránku určenú slovenským vzdelávacím inštitúciám, na ktorú bude v nasledujúcich dvoch dňoch mimoriadne odkazovať aj zo svojej domovskej stránky spustil v piatok Google. Poskytuje na nej informácie, ako prostredníctvom súboru bezplatných nástrojov pre vzdelávanie začať vyučovať a komunikovať so žiakmi a študentmi na diaľku.

Spoločnosť, ako o tom informovala TASR, sa tým snaží uľahčiť situáciu predovšetkým tým školám, ktoré aktuálne žiadny takýto online systém nemajú. Bezplatná služba G Suite pre vzdelávanie obsahuje súbor 11-tich nástrojov vrátane učebne Google. Táto služba je vhodná pre základné, stredné aj vysoké školy. Na jej používanie stačí počítač či smartfón s pripojením na internet. Školy musia len preukázať, že majú neziskový štatút a sú uznané štátom.

Nástroje dostupné v rámci služby G Suite pre vzdelávanie umožňujú zadávať žiakom a študentom úlohy vrátane ich kontroly a známkovania. Umožňujú tiež spoluprácu na tabuľkách a prezentáciách, ale aj komunikáciu so žiakmi a študentmi prostredníctvom videokonferenčných hovorov, chatu alebo e-mailu.

"Aby sme slovenským školám pomohli a umožnili im nasadiť našu bezplatnú sadu pre vzdialenú výučbu čo najrýchlejšie, spustili sme pre Slovensko špeciálnu stránku so všetkými dôležitými odkazmi a najčastejšími otázkami. Je na nej k dispozícii aj séria videí, ktoré vysvetľujú, ako školu zaregistrovať a začať tieto nástroje používať," zdôraznil Rasťo Kulich, riaditeľ slovenskej pobočky Googlu. Všetky potrebné informácie tak školy nájdu v slovenčine na stránke growwithgoogle/preskoly.sk
Zdielať článok na FacebookPáči sa mi TERAZ.SK na facebooku
Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy priamo na FB

Viac článkov na tému:

Najnovšie články v rubrike

dnes 19:19

Ceny ropy v piatok vzrástli o viac než 1 %
Februárový kontrakt na americkú ropu WTI sa o 18.33 h SEČ predával s plusom 71 centov alebo 1,20 % po 59,90 USD (51,56 eura) za barel (159 litrov).

sk
dnes 18:44

Európske akcie sa na konci týždňa mierne oslabili
Kľúčový nemecký index Dax v piatok stratil 0,22 % a uzavrel na 25.297,13 bodu, keď po sérii nových rekordov vrátane utorkového maxima 25.507 bodov prevládla konsolidácia.

sk
dnes 17:49

Kanada a Čína sa dohodli na vzájomnom znížení ciel
Carney sa snaží diverzifikovať kanadský obchod pre neistotu spôsobenú nepredvídateľnými clami amerického prezidenta Donalda Trumpa.

sk
http://www1.teraz.sk/usercontent/photos/3/0/1/3-301d62ed552a2cb89fc2630df5fc2310fa5131ad.jpg

Téma TASR





Používaním stránok TERAZ.SK súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.

Viac