Google odmietol stiahnuť kontroverzné video o Mohamedovi
TASR, 15. septembra 2012 8:36
Foto: TASR/APInternetová spoločnosť tvrdí, že video zablokovala v Indii a Indonézii po tom, čo tak učinila v stredu v Egypte a Líbyi, kde upútavka na film znevažujúci proroka Mohameda vyvolala masové demonštrácie a vyústila do útokov na americké veľvyslanectvá.
"Zamedzili sme prístup k videu v krajinách ako napríklad India a Indonézia, kde je [jeho distribúcia] ilegálna, a rovnako v Egypte a Líbyi vzhľadom na chúlostivú situáciu v týchto dvoch krajinách," hovorí spoločnosť, ktorá navyše zdôrazňuje, že stiahnutie klipu v týchto krajinách nie je reakciou na stupňujúci sa politický tlak.
Google v stredu vyhlásil, že ponechanie videa na YouTube je v súlade s podmienkami používania internetových služieb portálu.
Najnovšie články v rubrike
USA zasiahli loď v Tichom oceáne a zabili šesť údajných pašerákov drog
K tomuto útoku došlo v nedeľu a bol cielený na plavidlo, ktoré podľa vyhlásenia SOUTHCOM prevádzkovala teroristická organizácia.
Na dom Rihanny strieľala neznáma žena, speváčka sa tam nachádzala
Žena podľa polície prišla autom k domu a začala strieľať z pušky typu AR-15. Motív jej činu nebol bezprostredne známy.
Hizballáh tvrdí, že bojuje proti izraelským silám v Libanone
Izraelská armáda informovala o dvoch obetiach v radoch svojich vojakov, ktorí zahynuli v bojoch v južnom Libanone.
jar je v plnom prúde 




